Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Idővel az eldeformálódott fej...

Idővel az eldeformálódott fej tényleg magától kikerekedik? Minden csecsemőnek ilyen az első félévben?

Figyelt kérdés
A lányom mindig hanyatt fekszik, anyukám azt javasolta, hogy sűrűn altassam hason, mert már tényleg nagyon zura a kis feje. Ma a 3 hónapos kontroll csípőszűrésnél a sebész azt mondta, hogy nem kell vele foglalkozni, mert magától fog alakulni. Mik a tapasztalatok? Kinek higgyek? Forgassam a kislányt, vagy ne zargassam feleslegesen, ha egyszer ő így alszik?
2008. szept. 16. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam mindig balra fordította a fejét, így kicsit féloldalas lett. A másik oldalra tettem a játékait, hogy jobbra is nézzen néha, de nem kínoztam azzal, hogy alvás közben zavarom. Magától helyre állt a fejecskéje, és azóta mindkét oldalra néz
2008. szept. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ki fog kerekedni a kis fejecskéje! hason altatni éjjelre én úgy tudom,hogy nem jó, inkább oldalra fordítsd, ha helyzet változtatni szeretnéd.
2008. szept. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És mikorra alakult ki? Hány hónaposan?
2008. szept. 16. 22:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is hallottam már ezt is, azt is. Mindenki aki úgymond tanulta, az azt mondja, kinövik. A tapasztalatom azonban mást mutat: volt két olyan ismerősöm is, akiknek miután szinte mindig háton fekve lettek altatva, a fejük hátulról lapított lett. De ha megnézed a koraszülöttként született gyerekeket (bár itt még talán nem ugyanaz a helyzet), észreveheted, hogy mivel őket főleg hason, oldalra fordított fejjel fektetik, sokuknak igencsak lapított a feje oldalról. Ilyen embert is ismerek,, egyikük már felnőtt. Sőt.. ha csak saját példánál akarok maradni, akkor is észrevehető a különbség: a két gyerekem közül az egyik hason szeret aludni, a másik inkább háton, és (ebbe még csak most gondoltam bele) meg is látszik a fejformájukon! Persze nem mondom, hogy ez mindenkinél így van, de ha én most abban a helyzetben lennék, hogy választanom kell, mit csináljak, biztos nem hagynám a természetre a dolgot...
2008. szept. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké, hogy nem hagynád a természetre, de akkor mit csinálnál?
2008. szept. 16. 22:26
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Az én fiam 18 hetes,és 3 héttel ezelőttig csak és kizárólag a hátán illetve az oldalán volt hajlandó aludni.Amint hasra tettem 2 perc után reklamált.Én azt csináltam,h a nappali szunyókálás alatt megfordítottam,vállalván,h felébred.De úgy gondoltam,inkább most,mint éjszaka,ő ugyanis végig alussza az éjszakát.Szóval szép lassan napról-napra többet volt hason,és most ott tartunk,h az éjszakai alvás hason történik.Napközben így is, úgy is.Mivel van légzésfigyelőnk,nem gond.A fejét forgatja,tehát azt sem tudja elfeküdni.És sztem ez elég humánus átszoktatás.
2008. szept. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
A kislányom öt hónapos és az első három hónapban kizárólag háton aludt. Ha hasra fordítottam üvöltött. Utánna rászokott, hogy csak a bal oldalára fordult. Most pedig már forog össze-vissza. És a feje mégsem deformálódott el. Úgyhogy én nem hiszek ebben a deformálódós dologban. Amúgy meg olyan puha még a csontozatuk, hogy nem hiszem hogy "úgy" maradna nekik. Inkább alkati dolognak gondolom ha valakinek nem annyira kerek a fejformája.
2008. szept. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!