Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan (magamon) hordozó...

Van olyan (magamon) hordozó "eszköz", amibe már akár 4-5-10napos újszülöttet is bele lehet tenni?

Figyelt kérdés

Pl.:mei tai;kenguru;kendő.....amit szerettem volna venni,azt most hívta vissza a gyártó,mert nem biztonságos(infantino)

És ha már kendő,kezdésnek a sima megkötőset,vagy a gyűrűset vegyem?(pl a mostani kismama magazinban is van ez is az is)

Egyszerűen nem tudok dönteni.És hamarosan szülök(május),van egy most 17hónapos fiam.Nem tudom mennyire fogja majd akkor igényelni a babakocsit


2010. márc. 26. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is hallottam, hogy valamit visszavontak, mert 3 baba meghalt benne. Amúgy a hordozókendőt akartam én is írni. Én nem a gyűrűset venném, hanem a sima kendőt. Lányom 20 hós , kislányom 3 hetes, már szépen sétál, nincs vele gond.
2010. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, meg testvérfellépő!
2010. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kendő,mert az mindkét Babádnak jó!A kicsit is beleteheted, és a nagyot is...max máshogy kötöd.Szerintem praktikusabb mert ugye ezek nem olyan olcsók.. :(
2010. márc. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 31 hetes terhes az elsővel (kb egyidősek lehetünk :)), így saját tapasztalatom nincs, de nővérem már tartott kiselőadást a témában (2 lánya van, a kisebbik 2 éves múlt, őt még néha hordozza), ezt zanzásítom:


Az ő véleménye szerint a gyűrűs kendő pici babáknak jó, a nagyobb súlynál már kényelmetlen a hordozó személynek, mivel egyvállas, szóval csak rövidebb időre használta ő is (pl kocsiból kiszáll, bemegy a boltba, bevásárol, vissza a kocsiba). Még egy hátránya, hogy nem tartja olyan stabilan a babát. Előnye, hogy egyszerű felvenni, nem kell csomózgatni és nncs rajtad annyi plusz textil, nem melegít annyira.

A sima megkötős is már pár napos kortól használható, ebben egészen "szorosra", azaz stabilra bele tudod tenni a babát, szóval akár hajolgatni, veteményezni, mosni-főzni is lehet vele. Vannak mindenféle könnyű anyagból is, lenből, selyemből, ezek nem melegednek úgy rá az emberre. Meg kell tanulni a kötéseket, de rengeteg módon köthető, szóval szerintem marha jó dolog.

Mi megörököljük az ővéit, gyűrűset is meg kötőset is, hát kíváncsi leszek. :)

2010. márc. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Cybex'n go. Újszülött kortól használható, mert van fekvő pozíció. Később tudod magad felé, majd kifelé fordítani, mert többfunkciós. Elég jó a merevítés, tehát rendesen alátámasztja a kis gerincét. Még aludni is tud így..:) Mondjuk baromi drága, mert kb. 26 e Ft-ért vettük, de hátha lehet teszveszen, vaterán olcsóbban.
2010. márc. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.Van egy infantino esey rider kenguru.Arra is az van írva,hogy 3,5kilós babát bele lehet tenni.A fiamat 2,5hónaposan tettem bele,imádott benne lenni.

De egy újszülöttet,akár van annyi kiló,akkor sem tennék bele.

Esetleg linkelnétek nekem oldalt,ahol tudnék csemegézni a kendők közül?

2010. márc. 26. 20:06
 7/7 anonim ***** válasza:
2010. márc. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!