Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nehezebb, vagy könnyebb a 2....

Nehezebb, vagy könnyebb a 2. babával, ha kicsi a korkülönbség közöttük? (1,5 év)

Figyelt kérdés
2010. márc. 26. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Nehezebb.Viszont a babának később jobb,mert eggyütt nőnek fel.Valószinűbb hogy többet fognak eggyütt játszani,főleg ha azonos neműek.De addigra főleg az első 1-2 évben általában kikészül az anyuka.:-(Arról nem is beszélve,hogy az elsőre nem lesz úgy időd,türelmed a picike miatt.Szerintem ideálisabb a 3-4 év korkülönbség,addigra tul vagy az összes fogacskán,bilizésen,ovi szoktatáson stb..De inkább 4 év.A nagyobbacska már önállóan eszik,öltözni is talán,és okos megérti hogy nem zajongunk ha anya altat stb...És az az első 4 év amit eggyütt töltötök csak ti hárman az elsővel,és csak őrá figyeltektanitjátok,játszotok,programok, stb mind mind megalapozza a kapcsolatotokat ,nem pedig kapkodva,idegesen telnek a napok.Kettővel pici nem olyan könnyűek a hétköznapok,akár egy kirándulás akár.Kell a négy év...
2010. márc. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

18 hónap van a csemetéim között, még friss minden élmény, még nem változtak a táplálási, stb. irányelvek.

A barátnőméknél 5 év van, gyakorlatilag mindent újra kellett tanulnia.

Persze, kell szervezőképesség, de ez nagyobb korkülönbségnél is szükséges.

Engem is mindenki riogatott, hogy meg fogok bolondulni, milyen nehéz lesz, stb. Szerintem nem így történt. Nem mondom, hogy nem voltak, nem lesznek nehéz napok, de ez mindenkinél vannak, függetlenül attól, hogy hány hónap van a gyerekek között.


Arról nem is beszélve, hogy így nem mentem vissza a két gyerek között, nem kellett előbb újra a munkába, majd utána újra a babázásba visszarázódnom.

2010. márc. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt tudom, hogy amíg csak az én imádott kicsi lányom volt, bizony akadt olyan nap is amikor arra sem jutott időm, hogy felöltözzek rendesen. Most, hogy a nagyobb 20 hónapos a kicsi pedig 6, reggel 7-kor már mindenki fel van öltözve, Apa el lett indítva dolgozni (kapott enni ill. innivalót) és már készülődünk vásárolni menni. Minden megszokás kérdése. Régen még megtehettem, hogy pepecseljek, hogy ha kicsit nyűgösebb a gyerek. Akkor mindent félre toltam, most azért figyelembe kell vennem, hogy másnak is meg kell felelnem. Ráadásul csak ámulunk és bámulunk a második gyerekünkön, hogy milyen türelmes, nyugodt gyerek tud lenni. Én az első 2 hónapban nagyon fáradt voltam (az első gyereknél az első 6 hónap volt iszonyat fárasztó), de utána már úgy érzem megy minden mint a karikacsapás. Én örülök, hogy így döntöttünk. Nagyon szeretik egymást a gyerekek, abszolút nem volt soha féltékenység közöttük. Nekem nem kellett újra új munkahelyet keresnem és újra elmennem onnan szülni, hanem 3 év alatt "letudom" ezt az időszakot.
2010. márc. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

könnyebb, sokkal könnyebb. Mert utánozza a nagyot. Soha nem volt gond mivel kössem le a fiigyelmét, mert legozik, főz, egész nap elfoglalja magát egészen kicsi kora óta.

Nehezebb, mert akkor lett szobatiszta a nagy, mikor ő született és volt hogy a szoptatást kellett abbahagynom, mert a nagy sírt, hogy kakilni kell. Vagy ha kimegy éjjel a nagy pisilni, akkor általában a kicsi is ébred, és nehezebb altatni is őket mert egyszerre ritkán megy. És az etetés sem egyszerű, mert mind a kettőre oda kell figyelni. De ezen kívül más probléma nem volt.

De összességében könnyebb.

2010. márc. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem most jön a harmadik,igaz az első már nagy(16 éves),a második pedig 22 hós.Én mondjuk a 2-2,5 évet tartom "ideálisnak"a két gyerkőc között.De mindennek van előnye és hátránya is.Ha kicsi a korkülönbség akkor egy kalap alatt "letudod"az egészet.Nem kell munkába vissza rázódni,aztán megint elmenni gyedre stb..Az elején biztosan nehéz lesz,de szerintem két hasonlú korú gyerekkel később sokkal több közös programot lehet csinálni,mint ha 4-5 év lenne köztük.

Az,hogy a második babával könnyebb-e,azt a gyerkőc habitusa fogja meghatározni.Valakinek könnyebb valakinek nehezebb.De az biztos,hogy az anyukának több rutinja lesz és sokkal rugalmasabban fogja a dolgokat kezelni!

2010. márc. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
21 hónap a különbség, szerintem ideális a kicsi most 5 hónapos, nincs féltkenység, nem bántja, nem vetette vissza a nagyot sem beszédben, sem a szobatisztaságban, egy dolog a fontos, hogy legyen segítség, tudj a naggyal is külön programokat szervezni, ne érezze azt, hogy ő már el van felejtve és soha nem lehet a mamájával kettesben.
2010. márc. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!