Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudom leszoktatni?

Hogy tudom leszoktatni?

Figyelt kérdés
Van egy 15hónapos fiam és az a problémám vele,hogy jobban eljátszik a mi cuccunkal mint a sajátjával.Arra értem,hogy szétdobálja a cípőnket és azzal játszik vagy a szétdobált ruhákkal.Ha konyhában van velünk akkor meg a szekrényből pakol ki.Van egy csomó játéka,de miért ilyen?Hogy tudnám leszoktatni erről és a szétpakolásról?
2010. márc. 25. 14:19
 1/3 A kérdező kommentje:
Még valami ha rászólók vagy a kezére ütök és mondom,hogy nem szabad,egyszerűen nem érdekli!
2010. márc. 25. 14:20
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden gyerek ilyen soha nem játszanak a játékaikkal csak a mi cuccunkal. Nincs ebben semmi különös, így fedezik fel a világot.


A kézre ütésért itt majd megkapod a magadét....:)

2010. márc. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeket az alapvető kíváncsiság hajtja, minden érdekli őket, ami a felnőtteké, és ez nagyon jó! Örülj neki, hogy a Te kisfiad is ilyen.

Amit tehetsz:

Amit nagyon féltesz/sajnálsz, azt elpakolod olyan helyre, ahol nem fér hozzá. (Esetleg szobák között rácsot helyezhetsz el...)

Én azt csináltam (nagyon kicsi a lakásunk, lehetetlenség volna mindent eltenni, minden alacsonyan van), hogy nyitottam minden helyiségben egy "gyerekfiókot". Pl. a konyhában: van benne fakanál, műanyag (valódi) konyhai eszközök, amiket nem nagyon használok, és megtanítottam neki, hogy az az ő fiókja, abból bármikor bármit kivehet, de a többihez nem nyúlhat, és megértette...

Én a kézráverést nem használtam, hanem amikor "rossz helyre nyúlt", megfogtam a kezét, egy határozott mozdulattal elhúztam, és közben hangosan annyit mondtam, hogy NEM! És ezt napjában 100x. Igaz, hogy kb. 7-8 hósan kezdtük, ahogy szabadon mászhatott a lakásban, de szerintem soha nincs késő ezzel, még megtanulja...

És tévedés azt hinni, hogy mindig azért próbál meg valamit újra és újra, mert "rosszalkodik". Egyrészt arról van szó, hogy nagyon érdekli valami, és ő még sokáig nem tud úgy uralkodni magán, mint egy felnőtt, másrészt a memóriája sem olyan hosszú távú, sokszor meg kell ismételni egy adott dolog tiltását, mire az bevésődik.


A játékait meg lehet, hogy egyszerűen csak unja. Ha sok van, cserélgetni érdemes, hogy kevés legyen elől egyszerre, és akkor egy-egy régi is újdonság lehet. De bevethetsz sok mindent. Pl. WC papír gurigákat gyűjtsetek, abból lehet "építeni", vagy újságpapírt tépkedni, hajtogatni, ezerféle dolog van a "felnőttvilágban is", amivel nyugodtan játszhat...

A szétpakolás? Arról leszeoktatni szerintem nem kell, és nem is lehet, amit taníthatsz neki szép lassan, az az összepakolás. Csináljátok együtt. Dobálja be ő is a dolgait dobozokba. Viszont fontos, hogy nem szabad túl nagy feladat elé állítani, csak annyit bízz rá, amennyire képes. Ez maximum az egy ötöde lesz az előpakolt dolgoknak, de ha megkedveli játékosan az összepakolást, később már egyre ügyesebben, és egyre többet megcsinál majd.

Legjobbakat nektek!

2010. márc. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!