Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fél a hintában?

Miért fél a hintában?

Figyelt kérdés
A fiam 13 hónapos és vettünk neki egy hagyományos hintát és már a látványától elkezd sírni, ha felakasztom meg elszalad és elbújikés sír. pedig amikor 7 hónapos volt jártunk néhányszor a játszótérre és nagyon szeretett hinázni.ha kint szaladgál a kertben az autók hangjától is megijed.Bent nem fél az autóktól még ő szól hogy brűű jön az autó.Kinövi?
2010. márc. 24. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Sztem kinövi. A lényeg, hogy amitől fél, azt inkább hanyagold, hogy biztonságban érezze magát melletted. Nálunk kb 2 hétbe telt, míg csak nézegette a hintát. Aztán először a földre tettem le, úgy ültettem bele. Aztán később már fenn volt a helyén a hinta, beleült oda, de nem mozgattam, hogy ne ijedjen meg. És szépen megbarátkozott vele, de előtte mindig megkérdeztem tőle, hogy akarja-e. Ha ellenkezett, vagy láttam hogy fél, elraktam. Amúgy 6-7 hónaposan még minden új dolgonak örülnek, félelemérzet nulla, de ahogy növöget egyzsercsak van egy ilyen időszak. Pl. nálunk olyan is volt, hogy ha ráléptem egy üdítős flakonra, nagyon félt. Úgyhogy ezt kinn az udvaron csináltam, ahol nem hallotta.Vagy a nejlon zacskótól is félt, ahogy zizegett. Próbáld kiiktatni, amit lehet, amit nem tudsz,arról meg tereld el a figyelmét, tégy úgy mintha az egy semmiség voln,ami szóra sem érdemes. Egyébként kisfiam mikor ennyi idős volt, még akkor is félt, ha elmentem wc-re. nyugi, ki fogja nőni!
2010. márc. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod:-)

Már meg is nyudodtam hogy nincs komolyabb gond!

ja hát igen a ha nem lát akkor nagyon megijed fél és nagyon sír.

2010. márc. 24. 21:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Enyém is fél, 2 hete volt 1 éves.

Karácsonyra kapott ajtófélfára kasztaató hintát, azóta sem szereti igazán.

Múltkor a játszótéren a babhintában sem ült sokat, ki akart jönni

Viszont a csúszdát imádja, hangosan kacag:-))

2010. márc. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!