Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért tartalmaznak a bébiétele...

Miért tartalmaznak a bébiételek olyan összetevőket amiket az adott korban még nem is ehet a baba?

Figyelt kérdés
Pl. szilva-alma. Én azt találtam több helyen is, hogy szilva csak 8 hós kortól ajánlot. És ez csak egy a sok közül. Ti mit vesztek figyelembe?
2010. márc. 23. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
2010. márc. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát drága, miért etetik az anyukák 3 hónapos gyereküket kajával, mikor csak 6 hónapos kortól ajánlott? Ezt is kérdezhetnéd és akkor már alapból nincs értelme 6 hós kor alatti kajának ugyebár...
2010. márc. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát ezaz.Az még csak hagyján,ha egy 6 hós eszi,amit később "kéne"...sokan ezeket már 3 hótól adják.
2010. márc. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Más a bébiétel és más az igazi szilva.

A bébiételekben nincs benne a héja pl.

Nekem a paradicsomra mondta a gyerekorvos,hogy igazi parit nem lehet adni 1év alatt,de a bébiételbe meg lehet...

Sok szűrésen mennek keresztül a bébiételek,de azért kérdezz rá a dokidnál is erre.

2010. márc. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Tápszeres babák 3hótól kóstolhatják az almalevet,4hótől az almapép és barackpép,5hótól a főziket,persze csak azt is 1-2félét. Az anyatejeseknél máshogy van természetesen.
2010. márc. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gondolom sokan adtak es semmi bajuk nem lett a babaknak. Felnottek es egeszsegesek. Szerintem ha barmi bajuk lenne/lett volna akkor nem csinalnak. Legalabbis en erre tippelek de ki tudja???
2010. márc. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem már 3-4 hónaposan anyatej mellett adták a paradicsomos krumplit amit anyukám főzött. Régen más volt. Egészséges vagyok, semmire nem vagyok allergiás. Én a babámnál 4,5 hónaposan kezdtem, tápszeres. De pl szilvát 5,5 hónaptól adtam Neki. Semmi baja tőle. Még mindig csak a gyümiket eszi, most lesz 6 hónapos.

Ahogy az egyik válaszoló írta, a bébiételek úgy készülnek hogy megeheti a baba az ajánlott kortól. Nincs benne mag, héja stb.

2010. márc. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igy nagyobb a választék,több fogy. Amúgy hiába mondják,hogy ki van vonva a mag,kaptam egy Nestlé alma-áfonyát,szerencse,hogy nem adtam oda a babának,mert tele volt maggal!!! Ennyit erröl! Én nem veszek meg olyat,amit még nem kaphat,nem kockáztatok. Amúgy meg én fözök neki,az a biztos.
2010. márc. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát én nem adtam neki 6 hós koráig semmit,csak tápszert,most mégis mindent szeret,és a tejet is megissza.

Az tény,hogy valamivel másabbak a bébiételek,mert az amit én főzök,nagyon megfogja a babám hasát,viszont ha bébiételt eszik,akkor meg majdhogynem olyan,mint a tejes kaki.

2010. márc. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!