Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adtok a babátoknak...

Mikortól adtok a babátoknak saját készítésű ételt, ami nem bio, hanem egyszerű zöldségesnél vásárolt zöldség- gyümölcs?

Figyelt kérdés
Az én védőnőm azt mondta 1 éves koráig csak üveges bébiétel, vagy szigorúan bio piacon vásárolt zöldség-gyümölcs. Látom, hogy sokan adnak 7-8 hónapos babáknak túrót, joghurtot. Én azt a tanácsot kaptam, hogy 1 éves koráig az is tilos. Most akkor mi az igazság?
2010. márc. 23. 07:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kislányom 10 hónapos, még szopizik. De már 5 hónapos kora óta kapja a gyümölcsöt, zöldséget, nyáron a kertből, később a piacról. Tehát nem bio és semmi baja nincs tőle. Volt, hogy nem volt időm főzni, nem voltunk itthon és üvegest kapott, hát ímmel-ámmal ette meg.

Joghurtot, túrót (házi) nyugodtan adhatsz neki már 7 hónapos kortól.

Szerintem is sokkal jobb a babának az anyu főztje, mint a boltban vásárolt, az áráról már nem is beszélve.

De én tejet is adok neki, már 8 hónapos kora óta és semmi baja, imádja. Mindenki úgy csinálja, ahogy a babának és mamának a legjobb.

2010. márc. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Belefér a keretbe a bio cucc, és az üveges is. Csak sokszor van úgy, hogy főzök pl. egy jó vadast magunknak, és az nem bio zöldségből van. És a pöttöm imádja a vadast, ilyenkor összedobok neki egy kis adagot bioból. De, ha adhatok a sajátunkból az a legegyszerűbb. Amúgy egy tündér a védőnénink, mindenkienk ilyet kívánok, csak lehet, hogy túl aggódja a dolgot. Köszi mindenkienk. Végülis már nincs sok hátra az 1 évig. :)
2010. márc. 23. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!