Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adtok a babátoknak...

Mikortól adtok a babátoknak saját készítésű ételt, ami nem bio, hanem egyszerű zöldségesnél vásárolt zöldség- gyümölcs?

Figyelt kérdés
Az én védőnőm azt mondta 1 éves koráig csak üveges bébiétel, vagy szigorúan bio piacon vásárolt zöldség-gyümölcs. Látom, hogy sokan adnak 7-8 hónapos babáknak túrót, joghurtot. Én azt a tanácsot kaptam, hogy 1 éves koráig az is tilos. Most akkor mi az igazság?
2010. márc. 23. 07:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én betartottam ezt a bio alapanyagos dolgot 1 éves korig, pontosabban csak az üvegset ette meg a fiam, tehát nem is tudtam volna variálni. :) savanyított tejterméket 9 hónaposan már ehetnek ha jól emlékszem.
2010. márc. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én már adtam neki, simán vettem, nem bio piacon, és semmi baja. Savanyított tejtermékeket, mint a túró, meg a joghurt már 7-8 hónapos kortól lehet adni, azzal is meg kell ismerkednie a babának.

Ha minden bio, és minden csak egy éves kor után, akkor semmihez ne fog tudni hozzászokni a szervezete. Ahogy az is kell, hogy megkóstolja a homokot, meg a füvet. Ezek erősítik az immunrendszerét.

Tejet valóban nem ajánlott adni 1 éves kor előtt, mert abban átalakítás, kezelés nélküli a fehérje, kialakulhat allergia rá, de a savanyítottak semmivel nem rosszabbak, mint egy normál, nem ha-s tápszer, vagy tejpép.

Ha rákeresel a neten a hozzátáplálási táblázat címszóra, kidob egy csomó oldalt, ahol meg tudod nézni, mikor mit ajánlanak.

És nem akarom lekeseríteni a védőnődet, de a bébiételekben lévő zöldség gyümölcs sem bio, csak amelyikre az van ráírva.

2010. márc. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Csak bébiételt 1 éves korig???? Jesszus...

Én az almát 4 hós korában kezdtem adni a babámnak. Nem bébiétel, én reszeltem. Aztán a barack, a szilva az üveges volt. pl." krumplifőzelék"-piacon vásárolt krumpliból van, és a répa is, meg a cékla is...

Hát kíváncsi leszek a többi válaszra, én el sem tudom képzelni, hogy kizárólag üveges kaját adjak a kisfiamnak.

Ja, a nagyobbam, ő már 4,5 éves, ő 8 hónaposan azt mondta, soha többet üveges kaja. Nem is ette meg onnantól kezdve

2010. márc. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
1. vagyok. létezik olyan, h 1 baba 1 évig csak üvegeset egyen, ahogy a fiam is azt tette, mivel minden mást kiköpött. éhen halni meg csak nem hagytam... szóval nem kel rögtön pálcát törni...
2010. márc. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

az ilyen védőnők adhatnának egy kis anyagi forrást is a "remek" tanácsaikhoz...

nem mondom hogy nem a bio a legjobb, de én azért arra sem vennék mérget, hogy amit bionak hirdetnek az üvegen, az az is...

én szoktam neki főzni is, meg üvegest is adni, nem igazán bírnám anyagilag a mindennap 2*200-300 Ftos babakajákat finanszírozni..

2010. márc. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rákerestem én már millió oldalra. Meghallgatam rengeteg tanácsot, de sajnos ahány, annyi féle. Babám 5 hónapos kora óta eszik főzeléket, gyümölcsöt. Imádja, szinte nincs olyan amit ne enne lelkesen. Bio piacon vásárolt cuccokból főzök neki az üveges mellé, mert félek, hogy ha várok 1 éves koráig esetleg nem fogja elfogadni a saját készítésűt. Bio piac nincs a közelben, és egyszerűbb lenne kiszaladni a zöldségeshez, ha kifogyok valamiből. Sok barátnőm rágja fülem, hogy lökött vagyok, mert ők első perctől ezeket a zöldségeket adják a babáiknak, és szerintük én bonyolítom túl. Lehet, hogy nekik van igazuk.
2010. márc. 23. 07:51
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az előző válaszoló nem pálcát törni akart hanem a kérdésre válaszolt, amiben az áll hogy a VÉDŐNŐ MONDTA hogy egy éves korig CSAK ÜVEGES!!! Hát ezen most én is kiakadtam! Én ilyenről még nem hallottam:-(

1. tized annyi pénzből csinálod meg a kaját a gyereknek mint az üveges.

2. nekem mndig azt mondta a gyerekorvos hogy azért NE adjak neki bébiételt folyton mert annak mindig ugyanolyan íze van. de nem találsz 2 olyan almát ami pont ugyanolyan ízű.A változatosság gyönyörködtet:-)))

3. a bébiételek mind hőkezelt vagyis megfőzött zöldséget és gyümölcsöt jelent, ha jól tudom. A friss gyümölcsnél és zöldségnél egészségesebb szerintem nincsen.

Egyébként a nagyobbik lányom se ette meg amit én csináltam neki 8 hónapos koráig!!! Nagyon rossz volt:-)

Szerencsére a második babám 4 hónapos korától mindent megeszik amit csinálok neki:-):alma, krumpli, megy, barack, szilva, körte, répa, karalábé stb...

2010. márc. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem akart pálcát törni az első válaszoló felett, csak minősítette a védőnőt. Nyugodtan menj a zöldségeshez, és adj neki olyan kaját, amit ott veszel, az égvilágon semmi baja nem lesz.

Zárójelben jegyzem meg, hogy a kedvenc biogazdálkodásom az, amelyik egy nagyforgalmú út mellett helyezkedik el, ők ugyan nem használnak vegyszereket, de ki tudja, mi minden kerül oda a kipufogókból! Örökre úgysem tudjuk megvédeni a környezeti ártalmaktól a kicsiket, bármennyire is szeretnénk, hát inkább szokják meg, hogy miben élünk.

2010. márc. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
sosem adtam biot, nem hiszek benne.
2010. márc. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
ez hülyeség.... az drága üveges kaját amiben semmi egészséges nincs mint a frisset...? és kinek van pénze manapság bio cuccokra??? nekem arra sincs néha hogy magunknak vegyek, csak a gyereknek jut....felháborító....
2010. márc. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!