Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babám még egyáltalán...

6 hónapos babám még egyáltalán nem forog! Nagyon aggódom! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a védőnőt,szerintem is lassan kéne már,de nem vészes a lemaradás, ha más gond nincs vele,akkor lehet h 1-2hét még beleférne,de esetleg egy gyógytornász vagy dévény terapeuta megnézhetné.Vagy konduktor.
2010. márc. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Amúgy minden OK Vele? Ha hasra teszed, mit csinál? Az én babám 7,5 hónaposan tudott egyedül, tudatosan megfordulni, addig néha, véletlenül sikerült csak neki. Utána hamar elkezdett kúszni. Nálunk családilag öröklődik a lustaság, férjemmel mi sem voltunk gyorsak a mozgásfejlődésben.:)Most egy éves a kislányom, nem rég óta tud csak felülni, és most kezd kapaszkodva tipegni.
2010. márc. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Második. Igen, egy dévény tornász szerintem sem rossz ötlet. Én is elvittem, mert nagyon aggódtam, de minden oké vele, csak lustibb baba. Viszont dumálásban nagyon ügyi. :)
2010. márc. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg csak lusti egy kicsit. Próbáld kicsit segíteni, nyújtsd az ujjad, és ha ráfog, kicsit húzzad, hogy érezze, hogyan helyeződik át a súlypontja. Vagy ha hason van, állj mögé és zörögj különböző dolgokkal, zenélőkkel, vagy beszélj hozzá, előbb utóbb megunja, hogy nem lát, és átfordul.
2010. márc. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Valamelyik babaműsorban láttam régebben, hogy ilyen esetben azt javasolták a szakemberek, hogy egy pokrócot leteríteni a szőnyegre, vagy egy nagyobb matracra, ráfektetni a babát a pokrócra, két felnőtt megfogja 2-2 csücskét oldalról a pokrócnak,az egyik oldalon kicsit megemelni a pokrócot, és átgörgetni a babát, utána vissza a másik irányba. Remélem érthető :)

Azt mondták, hogy ez segíti a babát, hogy kicsit ráérezzen a mozdulatsorra.

2010. márc. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Hasról egyébként hátrafordul? Azt már úgy 2-3 hónap körül tudják a babák.
2010. márc. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Második. Nekünk is javasolták a pokrócos módszert, persze utálta a kicsi, nem értette, mit akarunk. Aztán egyszer, amikor erőlködött, egy ujjammal a nyaka alá nyúltam, simizni akartam, de pont ennyi kellett neki, hogy a fejét megtámassza, és átlendüljön. Onnantól ezerrel forgott, még éjszaka is. Próbáld ösztönözni, segíteni ahogyan neki tetszik.
2010. márc. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! A babám éppen fordítva kezdet forogni.Először hátról hasra az, aztán vissza.4 hónaposan az elsőt,aztán 5 hónaposan a másodikat.Próbálkozni próbálkozik?Ha azt sem én megmutatnám egy gyógytornásznak. Biztos ami biztos. Ártani nem árt.: )
2010. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.Különben a kontrollon amit 6 hónapos korban kell elvégezni nem kérdezték? A kis könyvében a babának benne van ez a kérdés.Komolyan mondom minek az a rengeteg be ixelendő kérdés az orvosnak és a védőnőnek, ha meg sem nézik.

Nem tudom már mit gondoljak erről az egészről.

2010. márc. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt mondta az orvosunk, hogy ha majd 8 hónaposan sem forog, akkor majd megnézi. 6,5 hónaposan kezdett forogni, rá egy héttel mászni és felállni... Így megy ez náluk, egyik napról a másikra.
2010. márc. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!