Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányok, Ti hogy győzitek a...

Lányok, Ti hogy győzitek a háztartást két kisgyerkőc mellett?

Figyelt kérdés
A nagyobbik lassan 3, a kisebbik 18 hó és hiába próbálok igyekezni vmivel mindig lemaradok:( Várnék néhány jó ötletet, vagy praktikát
2010. márc. 22. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mármint 3 mllett...

Simán. nekem könnyű, mert a nagy már ovis, így őt hajnalban keltem, megy apával, oviba. A maradék mellett meg lazán lehet minden nap 1-2 órát haladni, jönnee, segítenek, pakolnak, dumálnak, röhögnek, satöbbi...

Szépen osszad be, minden nap 1 óra a takarításra. Nekem így 160 nm simán megvan egy hét alatt, aztán kezdem előröl.

2010. márc. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

laassan.. a nagygenerált későbbre tervezzük, néhány gutautésszerű állapot után jutottunk erre a következtetésre.

Am. mindig mindennel lemaradok.ezen az sem változtatna sokat, ha most nem gépeznék.

Ugyanis minden, mindig kezdődik elölről.

pl. a rendrakás teljességgel lehetetlen

2010. márc. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozom ezzel azzal. :o)

Nagyot a hintába, kicsit a járókába. Vagy este, amíg apa fürdet, porszívózom. Főzés/mosás megy a kicsikkel együtt is.

Felszínes takarítás(értsd kb. kisebb rendrakás+porszívózás) hetente 1-2x, és minden alkalommal megpróbálok egy valami pluszt csinálni, amit csak ritkábban csinálok: pl. letakarítani egy polcot, vagy kimosni a hűtőt, vagy lemosni egy fűtőtestet. Így soha sincs mindenhol csilli-villi, de mindig tűrhető.

Én arra fogom, hogy kicsi a lakás :o) (43 m2)

És van egy morzsaporszívóm, amivel minden étkezés után eltávolítom az épp aktuális mocskot, mert nálunk az asztal a szoba közepén van, ami egyben a háló, a nappali, és a dolgozó is... :o)

2010. márc. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat

legalább látom nem csak én vagyok így ezzel:)

2010. márc. 22. 16:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Sosincs tip-top lakásom többé, vagy legalább is, amíg fel nem nőnek. Mosogatni, mosni, teregetni tudok mellettük is. Vasalni akkor tudok ha a férjem itthon van és felügyeli a gyerekeket, vagy miután elindítottam őt a munkába reggel 6-kor elkezdem és, amíg fel nem ébrednek csinálom. Takarítani mindig sebtében tudok, kb. heti kétszer. Nagyon fárasztó. Egy 20 és egy 6 hónapos anyukája.
2010. márc. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 van.Már rutinból megy,sajna minden reggel irdatlan a kupi ugyhogy 7-10-ig takarítok,közben megrakom a mosogépet,feldobom a kaját.Este amig a kádban vannak apa fürdet én felmosok és vacsi utánni romeltakarítás hogy reggelre ne maradjon olyan sok.Apa hétvégente itthol van akkor övé a gyerekhad sétálnak vagy udvaron vannak addig gyors nagytakarítás.Valamint ő is sokat besegít.Van hogy felmos vagy elmosogat.Nem halnak ám ők se bele ha néha picit besegítenek.
2010. márc. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szoktam olyat hogy bekapcs a számitógép yotube ott vannak gyerek videóklippek azt benyomom,gumi maci,füles mackó,lilly baba,süsü,mazsola és tádé és stb.És amig elnézegetik addig gyorsan egyvágtába megcsinálom amit lehet ez kb.jó esetben 1 óra.De már tök jól megy mert 1 óra allatt 3 szoba,konyha,ebédlő,fürdő rendberakva,mosogép megy,kaja a gázon.Bár azt általában este előkészítem.
2010. márc. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én nagyfiam már 6 éves,a pici 16 hónapos.

Reggel elmegyünk az oviba,akkor bekapcsolom a mosógépet,

hazafelé bevásárolunk,megreggelizünk,felporszívózok,utána felrakom az ebédet.

Délben lefektetem babócámat,amíg alszik megcsinálom a halkabb dolgokat(konyha,fürdőszoba takarítását).

Utána uzsi és megyünk bátyusért.

Hétvégén,ha mindkettő itthon van,amikor felébredek,akkor már fel is rakom az ebédet,hogy gyorsan kész legyen,és jó időben megyünk a játszótérre,vagy egyéb gyerekes programokra.

Vasalni csak a látható dolgokat szoktam:)


Ennyiből szerencse,hogy kisebb a lakásunk,gyorsan végzek mindennel!

2010. márc. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!