Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyümölcspépet mivel lehet...

Gyümölcspépet mivel lehet dúsítani 6 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Védőnő rizspelyhet javasolt, de az nem túl "darabos" egy ekkora babának? Lehet hogy rizspépre gondolt? Hol lehet ezeket beszerezni illetve mi az elkészítés módja?
2010. márc. 22. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Van kimondottan rizspehely,amire gondolsz,olyan mint a müzli.nem? A holle rizspelyhet használom,az olyan mikor bekeverem mint a pép.nem darabos egyáltalán!
2010. márc. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy csináltam, hogy a tejpépekbe tettem még plusz gyümölcsöt is. Próbáltam valami semleges ízűt venni, mondjuk vaníliásat, és abba mindenféle gyümi mehet. Lehet kapni a DM-ben 3 féle gabonából készült pépet is, az natúr ízű, nagyon bevált, és nagyon olcsó is. Azt hiszem 550-ért vettem.

A másik lehetőség, hogy krumplival vagy rizzsel sűríted. Jól szétfőzöd, és összeturmixolod. Így van egy kicsit főzelékes jellege is, de mégis gyümölcs van benne. Attól függ milyen étkezésre szánod. (Tízórai, vagy mondjuk főétkezés, mert arra nyilván valami laktatósabb kell.)


Bár ha még 6 hónapos, akkor olyan nagyon nem is muszáj sűrítened sem, hisz még szoktatósak vagytok.

Az alma és a banán elég sűrű magában is, a narancs mondjuk necces, de én a banánt szoktam vele hígítani, hogy ne fogja meg a kicsi hasát. A körte is elég sűrű magában.


Sok sikert a próbálkozásokhoz!

2010. márc. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nagyon sokat segítettetek :)

Hol lehet olyan holle rizspelyhet venni?

2010. márc. 22. 14:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Tehetsz bele babapiskótát, vagy az orvos fölírhat SINLAC nevű pépet.
2010. márc. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Babapiskótát 6 hónaposnak csak tojásmenteset lehet. Ha van egyáltalán olyan. :)
2010. márc. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én egy kis rizst úgy főztem meg, mint a tésztát, leszűrtem, összeturmixoltam, majd bármilyen gyümölcspürével összekevertem.
2010. márc. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!