Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Játszótér=konfliktus? Ti hogy...

Játszótér=konfliktus? Ti hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Már harmadszorra kerülünk kínos helyzetbe a játszótéren. 2-szer a kisfiam arcába kb. 3 cm-ről szórt bele egy nagy lapátnyi homokot 2 fiúcska, míg az anyukájuk fészemmel rájuk lesett, elejtett egy "nanát" és beszélgetett tovább...persze az enyém sírt és ilyen előfordul, ezt is tudom, de miért nem szóltak rájuk? Legalább, hogy ilyet ne csinálj stb., ennyire nem törődnek a gyerekekkel?Így hogy tanulja meg, hogy mit szabad és mit nem?

A másik tegnap történt, mindig viszünk játékot, bárki játszhat vele, miért is ne engedném egy kicsi gyereknek, hogy elvigye a lapátot pl., de mikor az én fiam, megfogta az egyik kisfiú labdáját, az anyukája azt mondta, hogy ne haragudj, de ezekhez ne nyúlj, és ne vidd el őket...én meg húztam el onnan, de hát egy 15 hónaposról beszélünk, persze az kellett neki és sírt érte, az anyuka meg úgy csinált mintha nem is látná...

már nincs is kedvem menni, pedig a kicsim imádja és én is szerettem eddig járni, de már kezd elegem lenni.:(


2010. márc. 22. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem is.

Tegnap lelökték a csúszdáról, hálistennek csak a szája repedt meg egy kicsit, tényleg csak 2 csepp vér volt, hiába álltam mellette, a csúszda ilyen várszerűn áll, ott szaladgáltak a gyerekek, (10-12 évesekről beszélünk), és az egyik hátrált, és meglökte a fiamat. Előtte neki is telenyomták a haját homokkal, a sok anyuka meg ül a padon, és pletykálnak.

Annyira idegesít ez a dolog, nekem sincs kedvem kimenni már, pedig az enyém is imádja a játszóteret.

Ráadásul kisvárosban lakunk, itt ez az egyetlen játszótér, udvarunk pedig nincs.

Ti rászóltok ezekre a kajla gyerekekre? És a szülőkkel mit lehet tényleg kezdeni?

2010. márc. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi is így jártunk párszor!Mondjuk én így harmadik gyerekkel simán megoldom már!Ha ilyen paraszt az anyuka akkor te se add oda az ő gyerekének a ti cuccotokat,vagy amikor bántják a kisfiadat és a kedves anyuka tojik a gyerekére oda figyelni szóljál rá a gyerekére nehogy már a picit bántsák!Ne legyél szívbajos!:)
2010. márc. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a szívfájdalmadat. Deigazából mit tudsz tenni egy korlátolt gondolkozású felnőttel? Semmit. Rohadjon meg a tetves labdájával együtt...mi is jártunk úgy, hogy nagymama mint az örzővédő ügyelte az unokája tolható kisautóját amibe bele lehet ülni. Manócskámnak a szíve szakadt meg, úgy szeretett volna beleülni...nem értette, hogy miért nem? Hiszen mi is megosztjuk amink van...elmondtam neki azért mert a néni nem engedi jó hangosan. Érezze csak szarul magát a vén boszorkány....és mentünk tovább.

Gyerekekre meg simán rászólok. Nem érdekelnek a szülők pláne azok nem akik azt sem tudják mit művel a gyerekük.

Igenis nem ok. homokot szórni valaki szemébe és sokszor egy idegenre jobban hallgatnak mint az anyjukra.

Szóval ne aggódj amiatt hogy konfliktus és n félj kiállni a normális mellett.

2010. márc. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát legalább nem vagyok egyedül a problémával...:)

amikor rászólt az a "kedves anyuka a kisfiamra" rendesen összefacsarodott a szívem, szegénykém meg csak nézte, hogy most mi van, ő még nem érti, nekem jobban fájt.

Mikor szembe szórták homokkal én mondtam a kisfiúnak, hogy ne csinálj ilyet, látod most sír, tele ment a szeme, szája homokkal, ő sem szórta a te arcodba stb., az anyja oda se jött, csak odakiabált, hogy nana, ne szórd a homokot....neki nem szóltam, mert féltem, hogy még neki áll feljebb. nálunk is csak egy játszótér van, a szomszéd városba szoktunk átjárni,(ott meg közvetlen ott a focipálya a játszi mellett és egész délután csak azt lehet hallani hogy a k...a anyád, b...d meg, stb., a tizenéves szépszájú gyerekek fociznak),na meg Pestre, ha a nagyinál vagyunk.

2010. márc. 22. 12:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyéni elbírálás kérdése, hogy az anyuka hagyja-e a más gyerekét játszani a cuccaikkal vagy sem. Ezen szerintem ne akadj fent, a babádnak is meg kell tanulnia, hogy nem minden játékkal szabab játszani, ez nem baj!

Viszont a homokszórós sztori durva. Nyugodtan szólj rá a gyerekre, ha az anyja nem veszi észre magát. Ez olyan szitu, amikor igazából az anyuka jelenléte megzavar, hiszen tőle várod, hogy rendet tegyen, de ha nem...hát ne légy rest. Igaz, nem azért vagy ott, hogy a más gyerekét megneveld, de a sajátodat meg kell védened.

2010. márc. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez nehéz ügy

Én is szívesen odaadom a dolgainkat,de azt viszont nem szeretem,ha a játszótér másik pontjára elviszik.

Ha indulunk haza végig kell járnom az egész teret,mert széthordják,és én ezért vagyok nagyon mérges!

Én is próbálom arra tanítani a 16 hónapos kisfiamat,hogyha már nem játszik más játékával adja vissza,és nem is engedem,hogy elvigye messzebbre.

Ott játszhat vele a gazdája közelében.

Ez természetes,hogy mindenkinek a másiké tetszik,ebben a korban vannak:)

Nekünk is van olyan kis barátnőnk,aki a fiam játékaival játszik,de ő nem engedi,hogy a kisfiam megfogja az övét.

Hozzáteszem az én fiam "jámborlélek",mert inkább odaad mindent,minthogy hisztizzen az igazáért:)

Ő itthon dühöngi ki magát,amikor a bátyjával hadakoznak a játékokért.

2010. márc. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az a baj,hogy az anyukák többsége nem azért jár játszótérre,hogy játsszon a gyerekkel,hanem hogy pletyizzen,ami mondjuk az ő dolga,de az is,hogy figyeljen a saját gyerekére.amit az én gyerekemnek nem szabad azt másénak sem szabad az enyémmel.én igenis rá szolok,ha bánt,vagy rosszat csinál,de ha az enyémmel csinálják,és anyuka nem szól akkor rendre rakom azt is.már csak azért is,hogy lássa az enyém,hogy nem csak neki nem szabd a rosszat.közösködni meg kell tanulni,de szerintem erre nem a játszótér a legjobb mód.Az oviba ezt nagyon szépen megtanítják,de amikor egy két ismerős babával van az ember akkor is lehet ezt tanulni,add oda neki,had játsszon ő is,ne vedd el tőle,most ő játszik vele stb.Keress egy másik játszót,ahol kevesebb az anyuka van,vagy keress olyan időpontot amikor talán kevesebb a gyerek.
2010. márc. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Verekedés,lökdösődés mindig előfordul.Az én kedvencem az,hogy azt a rengeteg homokot,amivel egy-egy ilyen játszótér homokozója fel van töltve a gyerekek kihordják.A csúszda,a hinta minden tiszta homok.Ilyenért mindig szóltam a gyerekeimnek.

A játszótérre nem viszek olyan játékot,amivel nem szeretném,hogy más is játszon!Ilyen pl:a tricikli.A nagyokkal rengeteg homokozónk volt.Akkoriban mi,úgy oldottuk meg a dolgot,hogy,aki utoljára maradt az vitte haza a játékokat.Másnap,vagy délután ugyis visszaszórta.Az idillnek vége szakadt,mert odatelepítettek a közelünkbe egy családi szállót.Néha örültünk,ha estére maradt egy lapát!Én is most kezdek több,mint 10 év kihagyással újra játszóterezni.Kicsit félek,hogy már nem lesz olyan családias.

2010. márc. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!!!!

Én próbálom arra nevelni, hogy ne legyen irigy, engedje játszani a többieket is a játékaival, a másokét pedig mindig visszavisszük és megköszönjük.

Az utolsó válaszolóval teljesen egyetértek, hogy amivel nem akarom, hogy más játszon azt inkább otthonhagyom. De egy pici gyereknek (én legalábbis) nem tudnám azt mondani, hogy ezt ne vedd el, azt ne vedd el.

2010. márc. 23. 13:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!