Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam a kislányom...

Hogyan szoktassam a kislányom a napi 5-6 étkezésre?

Figyelt kérdés

7 hónapos a kislányom, anyatejes, igény szerint szoptattam, és ez mai napig így van, egy nap 8-9 alkalommal is eszik, hajnal 4 után szopi, 7-kor szopi, 9körül szopi, 10körül gyümölcs, 11-12 körül szopi, 14 körül főzelék, 5körül szopi, 7körül szopi, 9körül szopi. Nem szopizik sokat mindig egy keveset, mintha a szomját oltaná vele, inni vizet iszik, sem a tea sem a narancslé nem ízlik neki.

A doktornő szerint nem kövér, szerinte szép fejlett baba, 9kg10dkg.


2010. márc. 22. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is volt ilyen probléma!

Azt javasolta egy idős professzor,hogy változtassunk az étkezési szokásain!Mégpedig úgy,hogy nem 2óránként,hanem 3,3és fél óránként etetem a babát!Nagyon nehéz,de megéri!Sokkal könnyebb lesz neked is,ha rendszert alakítassz ki neki,mert te is jobban be tudod osztani az idődet!!Mégegyszer mondom,az eleje nagyon kemény lesz,de kb.2hét és már minden megy a maga útján!!!

Sok sikert!

8 hónapos baba anyukája

2010. márc. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én sem hiszem,hogy 2 óránként éhes lenne. Próbáld meg,hogy nem adsz neki ilyen gyakran szopit,mindig elhúzod fél órával,igy megszokja,hogy ha szopiidö van,akkor egyen többet,mert csak 4 óra múlva lesz legközelebb :)

Ö követeli a szopit? Sir,ha nem kap? Pedig igy a gyomrát is megterheli ez a sokszori evés. Én babám is anyatejes,5-6 hós kora óta ráállt a 4 óránkénti szopira,igaz,ö magától,mert én is igény szerint szoptattam. Valahogy kösd le mással a figyelmét,játékkal,hogy legalább 3 óra teljen el,akkor éhesebb is lesz,többet fog szopni és késöbb lesz újra éhes. Szerintem a szilárdat szopi után add neki közvetlenül,igy az 1 evés lesz,nem össze-viszza eszegetés.

2010. márc. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálom, tolni az időt, remélem lassan sikerül majd:)
2010. márc. 22. 11:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!