Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "ragaszkodik" 5 hetes...

Miért "ragaszkodik" 5 hetes babám jobban az apjához, mint hozzám?

Figyelt kérdés
Néha nagyon fáj, hogy a kislányom egész nap eszik és sir mellettem, hiába próbálom megvigasztalni. Nem alszik addig, amig haza nem jön az apja. ö felveszi a babánkat és már alszik is. Ha sir, ö meg tudja nyugtatni. én hiába énekelek, ringatom egyszerüen nem sikerül. pedig eddig nem is görcsöltem rajta. most már igen és tudom, hogy úgy még nehezebb megnyugtatni. csakhát nagyon fáj, hogy most már érzödik, hogy az apját szereti (fogja) jobban. szerintetek mit tudok tenni? mert ugyanis nagyon zavar az a tudat, miért az apja fontosabb, amikor én csinálok mindent, ami vele kapcsolatos. hozzáteszem szeretem csinálni, hiába is fárasztó néha.
2010. márc. 22. 09:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódj, nem szereti jobban az apukáját, mint téged, mindkettőtöket egyformán szereti. Nálunk s hasonló volt, de én rájöttem ez ezért van, mert ugye én adom neki a cicit és akármi baja van a cici megnyugtatja, így ha ha fájt a hasa vagy éhes volt vagy bármi elkezdett sírni. Apánál ezt nem csinálta (kivéve ha nagyon nagy "baj" volt), ez nekem is rosszul esett eleinte. Most 5,5 hónapos és képzeld a mai napig valahogy tudja, hogy nekem kell panaszkodni mindenért, mert ugye én vagyok vele itthon többet, minden időnket eggyütt töltjük, de ha az apukája is itthon van, teljesen máshogy viselkedik. Apa "érdekesebb" ilyenkor, de ettől még nem szereti Őt jobban szerintem.
2010. márc. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A férjednek lehet, hogy mély a hangja, az megnyugtatja a babákat.

Meg próbáld azokat a fogásokat, amiket a férjed csinál vele, hátha neked is beválik. Pl. a férjem hasra fekteti, a kezére, és attól megnyugszik a baba.

Nekem attól megnyugszik a babci, ha az "Érik a szőlő"-t énekelem neki, annak az üteme emlékezteti az anyai szívdobogásra. :) A férjem mindig el van kápráztatva, hogy meg tudom nyugtatni vele a babát.

Még egy dolog: lehet, hogy napközben túlpörög a baba, és azért nyűgösködik, rögtön próbáld elaltatni, ahogy álmosnak tűnik (ásítozik/nehezedik a pillája).

2010. márc. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!