Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácstalan vagyok. Más is...

Tanácstalan vagyok. Más is jár ilyen cipőben?

Figyelt kérdés
8.5 hónapos a kisfiam. napközben max. 1-1.5 órát alszik a babakocsiban, és azt is 2-szeri újraringatással. éjszaka elaltatom, negyed óra múlva ébred, elaltatom, 10 perc múlva ébred, elaltatom, fél óra múlva ébred, elaltatom 5 perc múlva ébred, és ez így megy reggelig. van, hogy másfél 2 órát fel van éjjel, lehetetlen vissza altatni. ugyan jön a foga, de ez így megy 3 hónapja, és nem foghatom mindig a fogzásra. újszülött kora óta szenvedünk az alvás-altatással. nem tudom mit tegyek, hogy végre aludjon 4-5 órát vagy legalább 3 órát egy huzamban. meg mit tegyek, hogy napközben többet aludjon, mert ha felébred, lehetetlen még a babakocsiban is visszaaltatni.ötleteiteket előre is köszönöm!!!
2010. márc. 22. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Valamilyen homeós szert próbáltatok már?
2010. márc. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
chamomilla ch15öt adom neki, kb. 3 hónapoja, de semmit nem látok, hogy jó lenne.
2010. márc. 22. 09:56
 3/9 anonim ***** válasza:
A babakocsiban való altatás és a ringatás (visszaaltatás) mind valamilyen eszközzel való altatás.Meg kell tanulnia magától elaludni! Meg sztem ha 5 perc múlva fenn van, akkor el sem alszik.Ajánlom figyelmedbe a Suttogó c. könyvet, különböző praktikák vannak, hogy tanítsd meg elaludni.
2010. márc. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az a fogzásra van. Én kifejezetten az alvászavarra gondoltam. Sedatif PC?

Nálunk volt egy időszak, hogy fél óránként mennem kellett kisfiamhoz, pedig előtte átaludta az éjszakákat. Akkor 3 hétig adtam neki napi 2x egy-egy tablettát közvetlenül lefekvés előtt, és közvetlenül felkelés után (mozsárban összetörtem, és egy kortynyi vízben feloldottam). Már egy hét után érzékelhetően jobb volt a helyzet, azóta pedig újból átaludja az éjszakákat. (B)

2010. márc. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szia, nálunk semmi nem vált be....születésétől iszonyú nyugatlanulaludt, sokszor a saját keze-lába ébresztette fel. azt ajánlották, bugyoláljam be...nahát, megtettem, addig tekergett, míg ki nem szabadult, a mai napig utálja, ha nem mozoghat szabadon. 15 hós. nálunk ugyanez volt, és semmi sem vált be, egyszerűen úgy aludt csak el, ha mellette feküdtem, és cici. amúgy meg üvöltött a végkimerülésig...homeós dolgok se jöttek be. úh. mi együtt alszunk, és ez így jó, nemvagyok kétlábn járó hulla. kb. 1 hónapja jobban alszik (saját magától), csak 1-2x kel éjjel, előtte 6-7x is, vagy többször. horror volt, de így lehetett csak túlélni.
2010. márc. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem kényelmes már a babakocsi az alvásnál!

Próbálj egy állandó napirendet kialakítani a babádnak és a saját ágyában aludjon!

Nekem ugyan ez volt a problémám és változtattam, babakocsiról a saját ágyra!

Valami jó babazene az alvásnál, hogy tudja akkor aludni kell. Pár nap alatt megtanulja az alvást, ha kitartó vagy! Én azt csináltam, hogy alvás időben beraktam az ágyába a babát és lefektettem. Persze sírt és állandóan felállt, Én vissza fektettem, megsimogattam, odabújtam mellé kicsit és kimentem a szobából.., aztán sírás, visszafektettem és ez ment 20'-30'-ig, aztán olyan fáradt lett a sírástól, hogy aludt egy jót.

Most leteszem kicsit odabújok mellé és alszik.

Megérte nagyon, mert így napi 2X 1,5 órát alszik a babám!

Adj a babádnak Chaomilla vulgaris Ch15 golyókat.

Én most napközben 2X-5 golyót és este 8 golyót adok a babámnak és az éjszakák is jobbak!

2010. márc. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérj beutalót a Madarász utcai gyermekkórház alváscentrumába. Ott elmondják a problémádra a megoldást. Nekünk segítettek.
2010. márc. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Aludj jól gyermekem című könyvben leírt módszer. Nekem a többi semmit nem ért. pl. Suttogó
2010. márc. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat. nagyon sokmindent kipróbáltam már, mert 6 hetes kora óta nehéz elaltatni. én is kipróbáltam a bebugyolálást, mert sokszor arra ébredt fel, hogy fordult, vagy letette a kezét. nagyon mozgékony, de egyébként a kevés alvás ellenére nem nyűgös, jó kedélyű kisbaba. próbálom minden nap elaltatnia kiságyban, de sikertelen, max. ha sikerül 10 percet alszik és felébred. decemberben azt ondtam, azért is megtanulunk elaludni a kiságyban. ennek az lett az ára, hogy egész nap nem aludt csak max. fél órát, így vissza tértem a babakocsihoz. a suttogót olvastam, tényleg vannak jó dolgok benne, kipróbáltam a felvesz - letesz módszert is nem jött be. (lehet gyorsan feladtam) azért minden fortélyt próbálok folyamatosan, mert azt szeretném, hogy neki jó legyen, és kipihenje magát.
2010. márc. 23. 11:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!