Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes babámnak víz szerűen...

7 hetes babámnak víz szerűen híg a székletének egy része, legalábbis a pelusból megítélve, van aranysárga, rizsszemes része is, ez most hasmenés már?

Figyelt kérdés
Nekem kicsit erősebb, másabb szagúnak is tűnik, nem a pelus, hanem amikor kinyomja. Miért lehet ez? Hívjam holnap a dokit?
2010. márc. 21. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az anyatejtől van, és nincs semmi gond. Tejcsomók benne a rizsszemes részek...
2010. márc. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem csak amiatt lehet, hogy még nem tudja rendesen megemészteni a táplálékot. De persze nem árt rákérdezni dokinál, hogy megnyugodj. Vagy ha nincs akkora hasmenés-szerűsége, akkor kicsit várj, és ha utána sincs változás, akkor kérdezz rá dokidnál.

Előfordulhat némi tejallergia is, emiatt érdemes hamar megkérdezni az orvost.. azzal nem jó várni, hogy kiderüljön.


Azonban az én fiamnak is volt, hogy kicsit hígabb volt és az ő kakijában is voltak kis csomók. Figyelgesd tovább, és ha nem hagy nyugodni a dolog, inkább kérdezd meg az orvosotokat:)

2010. márc. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ilyen vizes részét, ma láttam még csak először. Olyat ehettem, amit nem bírt a pici hasa?
2010. márc. 21. 23:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sírt, hogy fáj a hasa? de persze, ha olyat eszel ami téged is hajt, az őt is fogja. Itt értek ilyesmiket alatta, mint pl aszalt szilva, sárgabarack.

Vagy némelyik gyógynövény tea is tud hashajtani- ha jól emlékszem egy egyszerű kamilla is.. bár engem sosem hajtot:D (de erre nem emlékszem pontosan, ne vedd készpénznek kérlek, mármint a kamilla hashajtását) Én anno írtam mit eszem, de csak azért, hogy megtaláljam mitől fáj a hasa a fiamnak. Gyorsan kiderült, hogy a tojást, tejet nem bírta, meg ha egyféléből sokat ettem, pl. halból bezabáltam. Tojást azóta sem adtam még neki (13 hónapos), de tejet sem. Joghurtot viszont bírja, ahogy elnézem. Minden kis falatot is felírtam, de tényleg nem önmarcangolás miatt, hanem hogy hamar rájöjjek hol a baj. 2 hetes korában kezdett hasfájni, és 6 hetes korára így megtaláltam a gondot. Hasmenése is volt néha, de nem volt vészes. Ha eleget szopizik, akkor iszik elég folyadékot.

Ha nagyon aggódsz, kérdezz majd rá a dokira, de ha nincs más tünete, még várj kicsit. Figyelgesd tovább:)

2010. márc. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem szokott sírni, csak ha éhes és én még rárakom a mérlegre. Feszíti neki néha, mert erőlködni szokott, de nem sír. Odafigyelek, hogy mit eszem, bár tegnap már muszáj volt kávét innom és abba tettem kb. fél deci tejet. Talán az volt? Bár ma is ittam és ma meg nem volt neki hasmenése, viszont zöldes és nyálkás volt. Úgyis megyünk a héten tanácsadásra, akkor majd rákérdezek.
2010. márc. 22. 19:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hm, a kisfiamnak is volt zöldes néha. Én annak tudtam be, hogy nem tudja még rendesen megemészteni a tejcit. Szerintem ez nem jelent gondot. Majd megerősödik az emésztése. Ha szépen eszik és ráadásul nem is hasfájós, akkor nem lehet gond, sőt ha még a súlya is gyarapodik, tényleg nem kell félned semmitől:) Nem minden baba a tejre meg a tojásra hasfájós:) a barátnőm kislánya a szőlőt nem bírta:)) szóval igyál nyugodtan tejet, ha a babó bírja:) kávét én is ittam néha, nem bírtam volna ki nélküle:D bár én inkább zöld tea párti vagyok, imádom:)
2010. márc. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!