Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van más baba is, aki 6 hónapos...

Van más baba is, aki 6 hónaposan még nem forgott?

Figyelt kérdés
kisfiam 6 hónapos múlt, de még nem forog, mondjuk a fejét is később tartotta, mint kellett volna, ezért annyira nem izgulok. az oldalára elfordul, és 3* megfordult a hasáról a hátára még 4 hónaposan, de most egyáltalán nem. vigyem el valami tornára, vagy masszázsra esetleg...
2010. márc. 21. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Először kérdezd meg az orvosod,hogy mi a véleménye? Ő megmondja,hogy hova menj a babáddal.
2010. márc. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7 hónapos a kislányom, 6 hónapos kora óta egyedül ül, de forogni nem igazán forog, egyik oldalra és a másikra igen de hasról hátra és oda vissza még most sem, nem szeret hason lenni, a doktornő szerint semmi gond, lassan ráérez, hogyan kell forogni, ne izgulj:)
2010. márc. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem izgulok igazán, mert ő elég lustácska baba... :-) meg nem csak fekszik, mint egy bot, hanem mozgolódik, szóval olyan nagy baj nem lehet, csak lassabban halad :-) köszönöm a biztatást. Egy csomó mindenben ő is nagyon ügyes, a kis kezével pl már nagyon pici kora óta igazán jól báni, úgy látszik a nagy mozgásokkal nehezebb neki :-)
2010. márc. 21. 16:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia,

az én kisfiam sem forog még (1*,2* átfordult már hasra, meg ha icipicit segítek pikpak átfordul, de magától eszébe sem jut). Sztem egyszerűen lusta, és mással van elfoglalva. Mostanában pl a finommozgásokat fejlesztette: két ujjal profin megfog és cibál szinte bármit. Azért érdemes az orvosnál erre rákérdezni és esetleg megmutatni gyógytornásznak.

Jó babázást!

2010. márc. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom is 6 hónapos múlt 10.-én,és ő sem forog még,csak hátról hasra,és csak jobbra.Én is kezdtem aggódni,de azzal vigasztaltak,hogy biztos a súlya miatt lustább a többi babánál.69 cm és 9220 gramm.

Viszont ülni már nagyjából tud.

Szóval szerintem ne aggódj! :)

2010. márc. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem még ne idegeskedj! Nekem is 6,5 hónapos volt a kislányom amikor egyik napról a másikra megfordult. Utána várt még 3 napot és azóta meg sem áll. Most 11 hónapos és már ül, mászik, feláll. Szóval simán behozta amivel le volt maradva.
2010. márc. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 6,5 hónaposan fordult meg hasról hátra, aztán sokáig nem is csinálta. Aztán majdnem 8! hónapos volt, mikor előszőr hátról hasra fordult. De ettől kezdve már nem volt megállás, egész nap forgolódott és már 2 nap múlva kúszott majd mászott. Én is aggódtam hogy vigyem-e tornára vagy mi legyen, de az én dokim is megnyugtatott hogy nincs semmi baja.
2010. márc. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fektesd minél többet hasra, annál előbb fog erősödni, és forogni!
2010. márc. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!