Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2hós kislányomnak nem elég a...

2hós kislányomnak nem elég a tejem de nem akarok tápszert adni neki! Tudnék-e adni neki valami mást a tápszeren kívül?

Figyelt kérdés
2010. márc. 21. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz? Az almához és egyéb gyümölcsökhöz, pláne főzelékelhez még nagyon pici. Mi a baj a tápszerrel? Még mindig jobb, mint ha nem kap elég tápanyagot.
2010. márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Ha nincs tejed, tápszer helyettesitheti ekkora babánál. Itt sokat olvashatsz arról, hogy szaporithatnád a tejed, szerintem keress rá! (homeos szerek, több folyadék, sokkal gyakoribb mellretétel)
2010. márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

NE idegenkedj a tápszertől.Az én kislányomnak 1 hós korától kellett.NEm hizott el tőle,és nem is volt még beteg.MOst 14 hós.

Mást nem tudsz ilyen pici babának adni.

2010. márc. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Meg van határozva hogy mekkora babának mennyi az igénye a tej alapú táplálkozásra. Egy 2 hónapos babának nem hogy igénye van hanem a normális fejlődéséhez egyszerűen kell a tejalapú táplálkozás. A tápszertől semmi baja nem lesz, hanem fejlődik tőle mint az anyatejtől.
2010. márc. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Bocs az offért, csak komolyan érdekel, hogy mi a bajod a tápszerrel. Annyi ilyet olvasok és nem értem.
2010. márc. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem igen tudsz adni neki mást is tápszeren kivül,ha nem elég a tejed,akkor jogosult vagy anyatejre is,ha van a közeletekbe anyatejgyüjtö állomás,akkor a doki vagy a védönövel tudsz beszélni,h irják ki receptre,és akkor mindennap tudsz menni is érte,mert azért még a te babód tényleg picike!

Szerintem próbáljátok meg!

2010. márc. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Igen, ahogy az előző válaszoló is írta, esetleg anyatejet írnak ki, és úgy tudom, 9 hónapos koráig kérheted. (Megmondom őszintén, én inkább tápszert adtam neki, mert ismerősi körben nem volt senki, aki adott volna le anyatejet. Idegentől meg nem szívesen adtam volna neki, ki tudja, mit eszik, mit iszik az az anyuka, dohányzik-e, stb.)

És mi a kifogásod a tápszer ellen? A ma kapható tápszerek nagyon jók!! (B)

2010. márc. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat4 Az a problémám a tápszerrel hogy nagyon felpuffad tőle a picuri! Egyik ismerősöm is tápszert ad a picinek és a baba kétszer akkora mint a többi hozzá hasonló korú baba! És hallottam még azt is hogy a babák akik tápszeresek 78%-ban gyorsabban betegszenek meg és gyengébb az immunrendszerük!
2010. márc. 22. 22:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez abszolút nem így van, a saját példámmal tudom ezt neked bizonyítani. A szomszéd kisfiú a legelején kapott ugyan tápszert, mert koraszülött császáros volt, de aztán ahogy beindult az anyuka teje, csak anyatejes lett. Most egy éves múlt, és kábé 10x volt beteg, állandó megfázások, mandulagyulladás, stb. Az én kisfiam most vasárnap lesz 6 hós, kezdettől fogva kapott tápszert is, és kutya baja, olyan erős, hogy az valami csuda, még egy megfázás sem volt, nincs is orrszívóm pl.

Egyébként nem volt, és most sincs akkora bébiháj rajta, mint sok csak anyatejes babán, pedig 8,5 kg, de ehhez 70 cm, és eszméletlenül erős csontozatú. A családban is van olyan kisfiú, aki csak anyatejes, háááát ne tudd meg, milyen duci volt például 3 hónaposan az enyémhez képest.

A betegségek egyébként genetikától is függnek, hogy mennyire lesz beteges a gyerek, azon múlik nagyban, hogy milyen géneket örököl a kisbaba.

Egyáltalán nem kell félni a ma kapható tápszerektől, mert nagyon jók. Pont annyi tápanyag és vitamin van benne, amennyi kell a babáknak.

De tudod mit? Nézd meg a képeket kisfiamról, és döntsd el magad, hogy "felfújt"-e vagy sem:

[link]

(B)

2010. márc. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon aranyos a picid! Meg lettem győzve! :) Most már nem félek tápszert adni!
2010. márc. 23. 11:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!