Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a jobb: fejés, vagy a...

Mi a jobb: fejés, vagy a mellszívó?

Figyelt kérdés
Mikor terveztem, hogy miket kell vennem, természetes volt, hogy mellszívót is veszek, viszont mikor oda került a sor, többen mondták, hogy ne vegyek, mert lehet, hogy nem is fog kelleni, sokan meg azt mondták, hogy az nem szívja ki az összes tejet rendesen, inkább fejjek... Vélemények?
2010. márc. 21. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem kézi mellszívóm volt(Medela márkájú). 5 hónapig fejtem, tettem el a fagyóba. Én szerettem. Nekem kézzel fejve alig jött valami.
2010. márc. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt használtam. Avent kézivel leszívtam, aztán a végét meg kézzel....tök jól kiürült.
2010. márc. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha fejéssel kellett befejezned, miért használtál mellszívót? Az kényelemesebb? Gyorsabb? Bár gondolom egyszerűbb, mint fejni... lehet, hogy ez lesz a nyerő :) Köszi!
2010. márc. 21. 13:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Az "összes tejet" nem is lehet, és nem is kell leszívni.

Ha sikerül a babáddal beállítani a kereslet-kínálatot (már pedig igény szerinti szoptatás esetén ez hamar megvan) akkor nincs nagyon szükség fejésre.

Fejésre lehet szükséged ha:

- növelni akarod a tej mennyiségét

- le akarsz fejni egy-két adagot, hogy egy szopi kimaradjon neked,m és más eteti meg a babát

- vagy csomós lesz a cicid, és az eltömődött tejcsatornából kell kifejni.


Nekem is a mellszívó jött be (kézi vákumos), az elektromos is jó lehet, csak az elég költséges, én csak másnál láttam.

Kézzel fejni azért érdemes megtanulni, mert az mindig "kéznél van" (pl. utazás), de pl. nővérem csak kézzel fejt, és abban is olyan gyakorlatot szerzett, hogy legalább olyan gyorsan és hatékonyan fejt, mint én a kézivel...


Gondold át, mire van igényed és kereted, ennek megfelelően válassz...


Jó babázást!

2010. márc. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2010. márc. 23. 17:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!