Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bimbókiemelő pontosan mire...

A bimbókiemelő pontosan mire jó? Mi a különbség a védő és a kiemelő között?

Figyelt kérdés
2008. szept. 13. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A bimbókiemmelő akkor kell, ha a mellbimbód befelé forduló, és ezért nem tudnál szoptatni. A bimbóvédő pedig akkor, amikor szoptatsz, de valami miatt érzékeny a mellbimbód, és fájdalmas a szoptatás. A bimbóvédő emellett segít, hogy a baba nyála ne áztassa ki a melledet, mert akkor könnyebben felrepedhet, és egyrészt fáj, másrészt a baba vért is szívhat, és azt nem biztos, hogy beveszi a pocakja. (Vagyis kihányja a tejjel együtt.) Vannak babák, akik tudnak és szeretnek bimbóvédőn át szopni, de van, amelyik nem szereti, és sírva elutasítja.
2008. szept. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos választ.

A kiemelőt már elkezdhetem használni?

38hetes vagyok.

2008. szept. 13. 17:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbálkozhatsz vele, hogy begyakorold a használatát. Nekem szerencsére nem kellett, úgyhogy ebben nem tudok tanácsot adni, de gondolom, van hozzá valami leírás, vagy a védőnő tud segíteni. Csak megjegyzésként annyi, hogy a mellbimbóval való foglalkozás beindíthatja az oxitocin-termelődést, ami méhösszehúzódásokhoz vezethet. Ha félsz attól, hogy véletlenül beindítod a szülést, akkor csak óvatosan. 38 hetesen már nem lesz koraszülött a pici, de azért ne ugraszd ki szegénykét. :) Szorítok, hogy ha majd eljön az idő, szép és gyors szülésed legyen. (Az első válaszoló.)
2008. szept. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon kedves vagy!
2008. szept. 13. 19:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!