Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A killtix nyakörvet rá merjem...

A killtix nyakörvet rá merjem rakni a kutyáinkra? Lakásban élnek, és van egy 7 hónapos lányom is.

Figyelt kérdés
2010. márc. 20. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
a használati utasítása szerint azt a kutyát, akin rajta van, nem szabad kisgyermek közelébe engedni.
2010. márc. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem használj most cseppeket, az nem tud érintkezni a babával.

(állítólag van valami kíméletes, gyógynövényes is)

2010. márc. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
hú, köszönöm a kérdezőnek, hogy feltette a kérdést, én nem is gondoltam erre a problémára! hiába, sokat tanul az ember itt a gyakorikérdések.hu-n :)
2010. márc. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van, de nem ér semmit, már próbáltam többféle cseppet. A nyakörvre azt írták, hogy nem érintkezhetnek. Közvetlenül? Akkor ha nem engedem a lányomnak, hogy hozzájuk érjen, akkor elvileg felrakhatom? Vagy szerintetek ha már egy légtérben tartózkodnak az is baj?? Kíméletes módszerek nálunk nem használnak, mert erdő mellett lakunk. Azt is mérlegelnem kell, mi van ha behoznak olyan kullancsot ami később átvándorol a bébire, és mondjuk fertőzött:(( Tényleg passsz!
2010. márc. 20. 14:45
 5/8 A kérdező kommentje:
Várok még hozzászólásokat! Tapasztalatokat! Jah! Szeretem én is olvasgatni ezt az oldalt, sokat tanulok belőle:)
2010. márc. 20. 14:46
 6/8 anonim ***** válasza:
A nyakörvet nem foghatja meg. Az exspot-ot ismered? Ez ampullában van, a kutya tarkójára (ha nagytestű, akkor a farára is) kell csepegtetni, egy napig nem érheti víz a kutyát és nem lehet fogdosni. Utána lehet simizni a jószágot :)
2010. márc. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Anno 14:42 vagyok, most tértem vissza :) Nekem éppen az a tapasztalatom, hogy a kiltix csak bolha ellen véd, kullancs ellen abszolúte nem. Rendszeresen van a kutyán, max. a hideg téli hónapokban nem rakunk rá, a 6 éves kutyámat mégis már 2x kellett kullancsbetegséggel kezelni, és nem is tudom kifejezni, mennyi kullancsot szedtünk már ki belőle... Szóval a legjobb, amit tanácsolhatok: állatorvost kellene megkérdezned, milyen szert tanácsol. Anno nekem is javasolt tuti szereket, amik jobbak, mint a Frontline és a Kiltix, de nálam elmaradt a beszerzésük :(
2010. márc. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem ismerem, de utánakérdezek az állatorvosnál. Hogy melyik válik be, az szerintem kutya függő. Apukám kutyái pl. hosszú szőrűek, és náluk sem ér semmit a killtix. Az enyémeken sem 100%-os, de eddig nekem ez jött be a legjobban. Sokan kombinálják cseppel, az tényleg hatékony. Na én amikor Frontline cseppet használtam egyedül, akkor lett babesiosis-os a kutyám.
2010. márc. 23. 10:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!