Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden nap mossátok gyermekete...

Minden nap mossátok gyermeketek haját?

Figyelt kérdés

Van egy másik kérdésem is:

Aki otthon festi a házát/lakását,addig hova teszi gyermekét?Napokra "lepasszolja" rokonokhoz,miközben addig nem látják egymást?Tudom ez így kicsit furcsa,nekem is,és meg nem fordulna a fejemben ilyen,hogy napokig ne láthassam gyerekem."Kedves" barátnőmék így tettek,hát nagyon elcsodálkoztam ezen,mert ilyet ír,hogy "kb a járókájában lehetne addig".Szóval ki hogyan csinálja?


2010. márc. 20. 12:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Külön samponnal nem, mivel épphogy egy kis pamut van csak a fején, és azt bővel elég a fürdővizével leöblíteni. :)


Nemrég parkettáztunk, és konyhaszekrényt átalakítottunk. Anyukámék jöttek segíteni. Anyummal addig a Mukikámmal voltunk a szobában, amíg a pasik dolgoztak. Eszembe nem jutott volna lepasszolni másnak a gyereket. Szerintem el sem lenne még mással. (B)

2010. márc. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Én belefektetem a kádba a fiam (már régóta a nagykádban fürdetem), hátul így mindíg éri a víz, de az egész haját csak 3-4 naponta mosom, általában a fürdetőjével, ha koszmós, akkor Babéval.


A férjem most festette a gyerekszobát, én addig vagy a konyhában voltam a fiammal vagy a nagyszobában játszottunk. Nem passzolnám le senkinek. Még csak 5.5hónapos, nem hiszem, hogy ellene másnál.

2010. márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
*ellenne
2010. márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Kétnaponta mossuk a haját babe koszmó elleni samponnal, már nem sok van benne, ha elfogy akkor a fürdetőjével fogjuk.6 hónapos

/Z/

2010. márc. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ezt aztán megint le kellett valakinek pontoznia... Gratulálok! (B)
2010. márc. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Off:

Attól, aki lepontoz, megkérdezném: NEM SZÁLLNÁL LE RÓLAM???? (B)

2010. márc. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Vagy az a baj, hogy nem mosom külön samponnal a fejét? Konkrétan: MIT MOSSAK RAJTA? NINCS HAJA, NÉZD MEG:

[link]

(B)

2010. márc. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Kedves B!Tudom ki vagy,írtunk már egymásnak.NE foglalkozz azzal,aki lepontoz,én meg felpontoztalak!HAHA!!


Szóval azért kérdeztem a másikat,mert "kedves" barátnőmék vasárnaptól ki tudja meddig "lepasszolták" a gyereküket!Hát nagyon kiakadtam,mert addig nem is látja a szüleit szegény gyerek.Elég furcsa "párocska" amúgy:( Ahogy veszem észre nem igen foglalkoznak a csemetéjükkel,inkább saját magukkal.Lehet ma mennek még csak érte,nem tudom,de én biztos nem adnám senkinek pár napra,maximum fél nap jöhetne szóba csak!Milyen hü_lye szülei vannak!Már bocsánat!Mesélhetnék még pár dolgot,mert nagyon zavar ez,de sajnos nem tudok,és nem is akarok beleszólni,pedig nagyon nem ártana!

2010. márc. 20. 13:12
 9/20 anonim ***** válasza:

a fiam 22 hónapos, heti 1-2 alkalommal mos hajat.

festettünk, és eszemben sem volt lepasszolni. festett ő is, kb 16 hónapos volt:) mikor takarítottunk, akkor levitte a nagymama sétálni 1,5 órára. (3an csináltuk, elég gyorsan ment a takarítás)

most költözünk, kb 1-2 hét, mostmár kicsit zűrösebb lesz a dolog, 2 lakást kell rendbetennem, pakolás... de tuti, h nem passzolom le, max sétálás idejére megint. mindent meg lehet oldani.

2010. márc. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Vilcsianyuja ***** válasza:

Én is a fürdetőkrémmel mosom a 3,5 hós babám haját minden nap, és utána jól átdörgölöm a törcsivel, aztán kicsit átkefélgetem babakefével. Anno a védőnő javasolta, így megelőzhető a koszmó, serken a fejbőr vérkeringése is. Nálunk eddig nyoma sincs koszmónak. Eleinte elég száraz volt a fejbőre, de most szép egésszéges.

Nekem a barátnőmék festették ki a gyerekszobát múlt héten, és egy napra-éjszakára lepasszolták a gyerkőcöket (ikrek) a nagyiékhoz. Már nem szopiznak, egy évesek. Sztem jobb ilyenkor a kicsiknek, mint otthon a festékgőzben. Persze az is megoldás, hogy mondjuk a nagymamáék mennek segíteni festésnél-takarításnál-rakodásnál, és anyuka "menekül el" a lakásból a babával. Azért egy kisebb lakásban, ha egy szobát ki kell pakolni, gyakorlatilag a lakás többi részén is hadiállapotok vannak, jobb a gyerkőcnek, ha ettől megmenekül. De ez csak egy vélemény...

2010. márc. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!