Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ídős korban szólalnak...

Mennyi ídős korban szólalnak meg a gyerekek?

Figyelt kérdés
15hónapos a fiam és még nem beszél.Mikor várható,hogy megszólaljon?Amúgy értelmes megért mindent.Első baba azért nem tudom mikor kéne,hogy megszólaljon.
2010. márc. 19. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen változó.Amúgy a fiúk általában később kezdenek el beszélni,mint a lányok,mivel náluk kevésbé fejlődik az agy verbális dolgokért felelős része.Ne aggódj,ha elkezd beszélni,majd le sem tudod majd állítani.:))Türelem rózsát terem,addig is gyakran mondogass neki kis mondókákat, dalocskákat,amit könnyen meg tud jegyezni és majd kezdi ismételni.
2010. márc. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek máskor kezd beszélni. 18 hónaposom még szintén nem beszél. Sógórnőmé két évesen kezdett.
2010. márc. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Csak aggódtam nehogy gond legyen.Mondokákat szoktam mondani,meg énekelni is.
2010. márc. 19. 16:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 15 hónapos, de összesen egy szót mond: egy:)

mást semmit, pedig mi is rengeteget beszélünk hozzá, mondókázunk, de semmi. Ráér még szerintem. Sokat olvastam a témában, azt írják, a fiúk átlagban 3 éves koruk környékén tudnak beszélni igazán, a lányok már 2 és fél éves korukban, de biztos vannak kivételek.

2010. márc. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én fiam annyit mond,hogy TE,meg néha napján dádá.Ennyi!
2010. márc. 19. 20:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia.Kisfiam 3 éves koráig szinte semmit nem mondott,de aztán már mondatokba kapásból,gondolom addig raktározta :):)

Kislányom 16hónapos ő már mond ezt azt,mindent megért és megértet,de még komolyabban nem akar beszélni,gondolja magában minek erőlködjön ha egyszer igy is megértem:):):)

üdv

2010. márc. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, az én fiam is azt mondja csak, hogy TE és azt hogy téti. Az utóbbiról fogalmam sincs, hogy mit jelent, de szerintem mindent magába foglal, mert könyvnézegetés közbe is ezt mondja, meg autózás közbe, meg mikor épít valamit. Csak mindig máshogy nyújta el a magánhangzókat. :)
2010. márc. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!