Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött babák! Mit csinál...

Koraszülött babák! Mit csinál a 6,5 hós babátok?

Figyelt kérdés
Már megfog a kezében vmit?Forog már?Milyen fejletségi szinten van?Légyszi irjatok,meret pánikba estem,hogy vmi nincs rendben!!!!!!!!!
2010. márc. 19. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Pontosan már megnem mondom hogy 6hósan mit csináltunk, mert már 18ak vagyunk.De ne pánikolj, minden gyerek más!A normál szülötteknél is van hogy nem akkor csinál valamit, mint ahogy a nagykönyvben megvan írva.

A méretekkel se törődj, de azért leírom: 6hósan 6000g 63 cm (1680 g és 38cm el született).

Ha gond van a doki szol, de most 2 ismerősömnek van pici az egyik 2hóval idősebb, nem koraszülött és könyebb 3kgal, a másik fiatalabb 2hóval és nehezebb nálunk 4kgal.

A dokim azt mondta mindig, hogy magához képest kell nézni, nem máshoz mert ő nem olvassa a könyveket, hogy tudja milyennek kell lenie.

Szóval ne aggódj! :)

2010. márc. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szia.nekem egy 7 hós koraszülött lánykám van.2080 grammal és 40 cm-vel született,6 hósan 6110 gramm és 65 cm.úgy egy hónapja már fog,jönnek a fogai és a rágókát tartja magának.forog is,kb 1,5 hónapja át tud fordulni hátról hasra és fordítva is.üléssel most kezdett el próbálkozni.ahhoz képest,hogy koraszülött volt,szerencsére elég fejlett,nincs nagyon lemaradva.és nyugi,ha a tiéddel baj lenne,már a doki vagy a védőnő szólt volna:)minden gyerek más.
2010. márc. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia. Az én babám is koraszülött volt, 3 hónapos kora körül kezdett fogni játékokat. 6 hónapos volt amikor konkrétan a hasáról a hátára fordult, addig is voltak hasonlók de szerintem akkor csak elvesztette az egyensúlyt. 6 és fél hónaposan már ült önállóan. Én is aggódtam a forgás miatt, mert akkor egyszer csinálta aztán jó ideig nem. Most 8 hónapos és nemrég tanulta meg a hátról hasra forgást, de most nagyon megindult mert azóta próbál kúszni, pörög ezerrel körbe-körbe. De 6 hónaposan még nekünk is olyan lassacskán ment minden.

Konkrétan mi miatt aggódsz, leirod nekünk?

2010. márc. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2350g-al született 33 hétre.

Mindent hamarabb csinált mint sok más időre született baba, pedig súlyban olyan 7 hónaposan érte utol az átlag súlyú babákat.

3 hósan átfordult, 6 hónaposan magától felült, 7 hónaposan felállt kapaszkodva, 10 hónaposan elindult.

Most 12 hónapos, szaladgál, annyi van hogy egy kicsit alacsonyabb mint a többi 1 éves baba. 72cm.

A barátnőm kicsije is egy éves, 900g-al született már ő is felül, négykézláb áll, és kúszik:)Most 7800g Az orvos szerint 3 éves korára teljesen behozza a társait ő is:))

2010. márc. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az én lányom 33.hétre született,ikerterhességből(a másik meghalt születése után 6 nappal).Már 6.5 hónapos.A babahordozóban már játszadozik,ütögeti a játékokat,néha meg is fogja.Néha átfordul a hasáról a hátára,de csak ennyi.Még nagyon ingatagon ül.Nagyon aggaszt,hogy csak ennyire képes:(
2010. márc. 19. 15:58
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja,és 5580gr és 62 cm.
2010. márc. 19. 16:00
 7/9 A kérdező kommentje:
1550gr/38cm
2010. márc. 19. 16:01
 8/9 anonim ***** válasza:
14.40-es vagyok. Szerintem nagyon szépen fejlődik a babád, ne aggódj. Ahogy nézem az enyém ennyi idősen csak annyival tudott többet a tiednél hogy már ült, és szépen forgatta a játékait. De ő 36 hétre született és nem 33-ra, ez is sokat számit.
2010. márc. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia.14:08 vagyok.az én lányom is 36.hétre született,így van,ez jelentős különbség.ha most 6,5 hós a babád,akkor kb még csak 4,5 hós lenne ha időben született volna.na így nézd,így már nagyon ügyes kis manó:)szerintem nincsen lemaradva.ha mégis,majd behozza nyugi,nagyon szépen fejlődik
2010. márc. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!