Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napi szinten kap főzeléket a...

Napi szinten kap főzeléket a 2 év körüli gyereketek?

Figyelt kérdés
Az enyém eddig sokat evett napi 2x de most egyik napról a másikra nem kérte. Tanácstalan vagyok miért. Szinte sir ha meglátja. Mitől lehet ez? Változatosan főztem husi mindig volt benne. Most nem tudom hogy pótoljam ezeket.
2010. márc. 18. 18:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy 2 éves gyerek már ehet mást is a főzeléken kívül. Biztos már unja. Próbálj neki mást főtt ételt adni, amit ti is esztek.

Az én kisfiam 17 hónapos és azt eszi amit mi. Pl: tészták, pörkölt,stb. Csak akkor csinálok neki külön főzeléket, amikor olyat eszünk amit Ő még nem ehet.

2010. márc. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem.Van hogy egész héten nem kap.
2010. márc. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk is kb 2 évesen unta meg.Addig szerette. Most 3 évesen próbálom újra kínálgatni, de pl tegnap is csak arra volt hajlandó, hogy a fasirtot mártogatta a tökfőzelékbe. De egy kanállal nem bírt volna megenni. Persze eddig is főztem főzelékeket, de neki mindig mást adtam, mert tudtam, hogy nem szereti.

Ami nálunk bejött az a levesgyöngy. Krémleveseket csinálok pl sárgaborsó-, karfiol-, brokkoli-krémleves és levesgyöngyel imádja. Végülis ez is majdnem főzelék, csak turmixolva!

2010. ápr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 13 hónapos, de nem kap naponta főzeléket. Sztem nem baj, ha nem eszik minden nap, főleg nem kell napi kétszer. De milyen főzelékeket evett? Minden nap másfélét? Hogy tudtál ennyi félét kitalálni? :-)
2010. ápr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Azt írtad napi2x kapott főzit."szinte sír ha meglátja"

öszintén?Nem csodálom..........Ne kínozd azt a gyereket.El is hiszem hogy utálja már.Az enyém ma gulyás levest meg túrós tésztát evett.Tegnap májgombóc levest rakott krumplit,délután pizzát sütöttünk azt is evett.Májusban lesz 2 azt eszi amit mi nem kell neki külön főzicskélni.Heti 1x van krumpli vagy borsó fözelék vagy ami épp eszembe jut

2010. ápr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem kell mindennap főzelék a gyereknek! 2évesen már ehet minden mást is!Amiket mi eszünk, azt eszi a gyerek is!Tésztákat, leveseket,sülteket, körettel!
2010. ápr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én 19 hósom egyáltalán nem eszi a főzelékeket, sajnos. Úgyhogy máshogy próbálom a zöldségeket pótolni.
2010. ápr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
a fiam 1évig üvegeset evett, ha lehet azt mondani, h az főzelék, akkor addig evett, igen. azóta 1 kezemen meg tudom számolni, h hányeszor csináltam főzeléket. rendes főtt kaját eszik, ami tök változatos.
2010. ápr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2 éves gyerek mindent ehet már!!!Miért kínzod a főzelékkel,én sem enném meg a helyében.Különben neked is sokkal egyszerűbb lesz,ha azt eszi,amit ti,nem kell külön főzőcskézni neki.Vagy ti is minden nap főzeléket esztek?
2010. ápr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyedül nevelem a kislányom és magamnak nem főzök külön és szeretem a főzelékeket nem gond ha minden nap azt eszem. A kérdés kiirása óta kb 1 hét telt el,azóte nem főztem főzeléket, szépen eszi a darabos kaját én is meglepődtem rajta. Nemtudom érdemes e próbálkozni azért egyszer-egyszer.
2010. ápr. 10. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!