Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám (16hós) csak játékkal...

A babám (16hós) csak játékkal hajlandó enni. Hogy szokjunk le?

Figyelt kérdés
8-9 hósan ,amikor négy foga jött egyszerre, nem akart enni. Semmit. Ezért kezdtem az etetőszékre tenni nyomkodós, lapozós játékot, igy ismét evett. Tudtam, hogy nem jó,amit teszek, de már fogyott lefelé, ezért tótágast is álltam volna egy falatért. Teljesen megszokta. Mutat az adott játékra,ahogy a székébe kerül. Ha anélkül próbálkozom, nemet int, majd sirni kezd, a szája csukva marad. Végül nem eszik semmit, ugy felhúzza magát. Mivel játszik evés közben, kanalazni nem tud, foglalt a keze. Ha kanalat kap, turkál a tányérban ,de a szájához nem emeli. Ha fogom a kis kezét és irànyitom a szája felé,ordítás lesz, mintha erőszakkal etetném, szerintem ugy érzi, ugyhogy ez sem jött be. Mit tegyek? Van akinek játszva evett a kicsinye? Abbamarad, ha megérik a kanállal való evésre? Láttam nála rosszabb szokással evő családtagot, aki ebéd közben motorozott az asztal körül és anya felkiáltott:gyere tankolni! Igy etette. Ez a vég. Súlya 10,4 kg, 84 cm. Két hónapig egy grammot nem hizott az örlőfogak miatt.
2010. márc. 18. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két gyerekem van és bátran mondom, hogy minden magától megoldódik ha itt az ideje. Láttál te már felnőttet akit az anyukája etet miközben játszik?

Nyugi! Ha neked már kényelmetlen így etetni akkor kicsit húzd az időt, hogy jó éhes legyen és tedd elé a kedvenc ételét.

2010. márc. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szia! a szitu ismerős :) de az én fiam még malacka is! ha nincs más, kiveszi a kaját a szájából és azzal maszatol. katasztrófa. 17 hónapos.

kb. egy-két hete együtt eszünk közös asztalnál. van, hogy az n tányéromból, poharamból, evőeszközömmel hajlandó enni, de legalább már nem az egyéb játékok játszák a főszerepet. le is kopogom...

ma délelőtt végre semmi sem lett mocskos, úgy örültem! elvette a joghurtos kanalat és azzal ette a szendvics katonákat. hát vicces volt, de legalább gyakorolta a kanállal evést és nem is maszatolt.

kitartást mindkettőnknek! egyszer csak ezt is kinövik :)

2010. márc. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!