Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit foglakoztok babátokkal?

Mennyit foglakoztok babátokkal?

Figyelt kérdés

A tényleges foglalkozásra gondolok. Mondókázás,együtt játszás. (Babám 7 hónapos múlt és mindig azt érzem nem foglakozom vele eleget,de nekem nincs energiám egész nap mondókázni,stb.)

Ami tényleges foglalkozás az napi hány óra nálatok?


2010. márc. 18. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én kisbabám is 7hónapos múlt.Napközben a szobaközepén egy elkerített részen játszik mindenféle játékocskával.Én akkor mondókázom neki amikor tisztába teszem,büfiztetem,és fürdetem.Én etetés közben elmesélem neki,hogy mi az amit főztem neki,és ez nagyon szokott tetszeni neki.Néha táncolok vele a lakásban,ő ezt nagy babakacagással díjjazza.Úgy külön nem veszem fel játszani,mert ő elvan a maga kis világában a játszóhelyecskéjén.Ha látom,hogy figyel engem,akkor énekelek neki,amíg érdekli,aztán hagyom tovább játszani.
2010. márc. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egész nap, mikor ébren van.

Ha nem én, akkor apa játszik vele, énekel neki. Elvan egyedül is, de szeretünk vele lenni, hiszen olyan sokat vártunk rá. Hatalmas kacajokkal ajándékoz meg minket minden vele töltött percért. Imádjuk.

Énekelek, mondókázok, mesét olvasok neki, képeket nézegetünk, táncolunk. Tornáztatom, csiklandozom, szóval elég sokat foglalkozom vele.

Ha én pl. főzök, akkor addig apa van vele. Ha ő nincs itthon, akkor kiviszem magammal a konyhába, be a hordozóba, ő játszik a játékaival, én meg énekelek közben. De általában a házimunkát igyekszem akkorra időzíteni, amikor alszik.

Sokat járunk sétálni is hármasban, délután is megyünk, ha apa felébred (éjszakás volt).

De egyébként jól elvan egyedül is, már megfigyeltem, hogy reggelente is kb. 1-1,5 órát eljátszik a kiságyban ébredés után, és csak utána jelez, hogy mostmár éhes.


6 hónapos fiúcska anyukája

2010. márc. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia!Kisfiam 15 hónapos elmúlt,és nagyon okos,ügyes,és én nagyon büszke vagyok Rá.:) Amikor ébren van,akkor mindig Vele vagyok,és játszunk,olvassuk a szép mesekönyveket,és azért büszke vagyok magamra(persze ezt más is így gondolja),hogy már sokmindent megtanítottam Vele.A könyvekben mindent meg tud mutatni,amit kérdezek,pl Nap,autó,madár,zsiráf,oroszlán,kígyó,stb,de vannak olyanok is amikben vannak formák,színek,gyümölcsök,és egyéb,pl eper,mogyoró,cseresznye,medve,tenger,jégcsap,sapka(akkor muataja a kis fejét,hogy oda kell tenni:)),gomba,és még sok minden mást is.Szavakat is nagyon sokat tud mondani,pl anya,apa,dédi,autó,hó,ég,tűz,papu(cs),inni,nyamm-nyamm,mama,papa,és a többi.Szóval a lehető legtöbb időt töltök Vele.Most félre ne érts(etek),nem nagyképűség ez,ez meg sem fordulna a fejemben.Kihasználom az időt,míg itthon vagyok Vele,és emellett még iskolába is járok.Próbálok arra törekedni,hogy jó gyermeket neveljek.:)
2010. márc. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
13:16-os vagyok.Természetesen Ő is el van egyedül,amikor éppen Apa nincs itthon,akkor nekem főzni kell,és addig a kiságyban eljátszik,nagyokat kacarászik,zenét hallgat.Van amikor 1,másfél órán át egyedül "kell" hagynom,de nem hisztis,nagyon nyugodt egy kisfiú:)
2010. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még nem mértem le mennyit foglalkozok vele, de én is mindig úgy érzem, hogy keveset. 12 hónapos. Tök jól elvan egyedül, megy mindenfelé utol sem érem. Ha mondókázunk könyvből az ok, de ha mesélni kezdek úgy otthagy mint a szél.

Ha egész nap mondókázik meg játszik az ember leépül agyilag.

A másik meg az, hogy vidéki nagyanyáinknak kert háztáji, állatok stb m inden volt, szerinted azok a parasztasszonyok mennyit foglalkoztak a gyerekeikkel. Mi őhozzájuk képest Mary Poppinsok vagyunk.

2010. márc. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amikor csak és kizáróla vele foglalkozom, se pelus, se kaja, csak játék együtt, kettesben a szobában az kb. 3-4 óra.
2010. márc. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!