Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babaja rossz evo,...

Akinek a babaja rossz evo, hogy oldja meg hogy azert ne maradjon ehen?

Figyelt kérdés
Kislanyom majdnem nyolc honapos de borzaszto lassan megy a hozzataplalas,meg sose evett meg egy teljes adag kajat,van olyan nap hogy ket adagot fozok es marad masnapra,aznap megeszi,masnap viszont alig par kanallal es akkor vakarozok hogy mit adjak neki...Tegnap adtam(volna)almat banannal es turoval,evett harom negy kanallal utana tapi,ebedre fozelek csirkemellel,szinten par kanal,delutan probaltam bebidesszertet,nem ette,tejpepet-alig,este megitta a tejet es ennyi.El vagyok keseredve...
2010. márc. 18. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a te babád nem rossz evő, hanem még kicsi, még nem akar kanalazni, még szopni akar (cici vagy cumisüveg, nem tudom, hogy szoktad).

Nekünk kb 10-11 hónapig nehezen ment a kajálás, de azóta minden rendben van. 1 évesen az én babám, még csak 2-szer evett rendes ételt, a többi 3 étkezés még tápszer volt.

Most 15 hónapos, jó evő.

Ne izgulj, ne erőltesd az evést, ha éhes lesz, úgyis szól. Ha nem megy a rendes kaja, adj neki cicit vagy tápszert.

2010. márc. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
El se tudod kepzelni hogy megnyugtattal!Koszi!Eroltetni nem eroltetem de mindig bennem van az a rossz erzes hogy ehen maradt.Ma pl.reggel nyolckor evett,negyed tizenegykor elaludt es meg mindig alszik,tehat az uzsonna automatikusan kimaradt,most kivancsi vagyok mennyire ehes....Egyebkent 7500g
2010. márc. 18. 10:56
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a sulya jo,de decemberben volt 7000 azota csak egy fel kilot hizott.
2010. márc. 18. 11:08
 4/7 anonim ***** válasza:

szia!

az én lányom 10 hónapos és 1-szer eszik gyümit,1-szer főzeléket a többi cici!én is mindig aggódok hogy éhes de ha jó a súlya minden rendben vele akkor ne erőltesd szerintem,vagy próbáld ki hogy pici kockára felvágod a zöldséget és hátha a saját kezével jobban megeszi.mi mindig úgy csináljuk ha nem megy a főzi akkor jön ez a módszer!nem eszik túl sokat,inkább eldobálja de az a kevés is benne van legalább!ja és próbálj vele együtt enni valamit,hátha nem szeret egyedül enni!sok sikert!

2010. ápr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az nem baj ha keveset gyarapszik a súlya, a lényeg hogy ne fogyjon.Próbáltad már úgy adni neki a kajákat, hogy cumisüvegből?Lehet tényleg a kanállal van baja.Kicsit kitágítod a cumisüveg lyukát tűvel és az ételt jobban hígítod.Nem lesz rossz evő, majd rákap az ízekre.Nálunk is lassan megy a kóstolgatás,még 1szopit sem váltottunk ki.Fiam egyik nap jól eszik másik nap szinte semmit csak cicit. Sajnos ez türelem játék.Sok szerencsét és kitartást.

8hós baba anyuja

2010. ápr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Átérzem az aggodalmad, én is hasonló cipőben járok. Még a 7 kg és a 7,5 kg is stimmel. Meg az is, hogy egyik nap még meg-megeszegette a kaját, a másik nap ugyanaz már nem kellett neki. Meg sokszor aggódtam, hogy talán csak azt nem akarja megenni, amit éppen adok neki és mást esetleg megenne, ezért, hogy nehogy éhen maradjon felbontottam egy olyan bébiételet, amit általában szeret, persze azt se ette meg.

Az előző válaszokat illetően nálunk biztos nem a kanállal van a gond, mert pl. a banánt, almát nagyon tudta kanalazni, ezekre őrült tempóban nyitogatta a száját. :-) Viszont a főzelékeket, zöldségféléket nem nagyon eszi meg. Délben 5-6 kanállal hajlandó megenni, aztán eltolja a kezemet. Pedig próbáltam én is mindent, üvegeseket, saját főzésűeket, kevertem gyümölccsel, olyan ízekkel, amiket magában megevett stb. - nem sok sikerrel.

Márciusban egyszercsak elkezdett enni egyik napról a másikra, alig hittem el, hogy az én kislányom az, aki ekkora adagokat megeszik! Aztán sajnos elkapott egy betegséget, ami alatt alig evett, utána pedig ugyanúgy csipegetett csak, mint korábban. Most 2 napja kezd megint jobban enni, most nagyon bizakodó vagyok, hogy hátha végre tényleg rendesen eszik majd!

Szóval türelem. Jobb ötletemm nincs. Az elmúlt 2-3 hónapban én is rengeteget görcsöltem ezen, és írigykedve néztem, hogy a hasonló korú babák milyen szépen esznek és gyarapodnak, míg mi csak küzdünk és alig hízik a babám. Úgy látszik csak türelmesnek kell lenni és majd elkezd enni a baba, ha itt az ideje. Kitartás!!!

2010. ápr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát az én kisfiam sem nagyétkű. Képzeld a délutáni tejpépet (amit én gyümölccsel keverek, mert önmagában nem szereti, még a hideg is kirázta, így viszont igen) csak nagy nehezen eszi ette kanállal, olyan híg is ráadásul, gondoltam egyet és elkezdetem önteni a szájába (nem újdonság neki, hogy pohárból iszik, sőt élvezi is), úgy itta, hogy még a végén alig lett elég. )Ezek után mindig így csinálom, de csak a tejpépnél, de azért mindig megpróbálom előbb kanállal, eddig az itatós módszer jött be.) Persze hozzá kell, hogy tegyem, hogy a max. amit megeszik ebből vacsira vagy a gyümölcsből délelőtt 120-130gramm.


És ezen a két evésen kívül még napi 4szer eszik tápszert (abból egyszer éjjel).

Alig hízott, az elmúlt 2-2héten 170-130grammot, de a dokinéni azt mondta, hogy mivel pont 5 hónaposan elérte a születési súlyának a kétszeresét, így ilyen előfordulhat (a születési súlya 3230gramm volt).


Én is aggódok, pedig mikor adom a gyümölcsöt, akkor már nem fogadja el azon az étkezésen a tápszert, így megvagyok lőve, ha csak 100grammot eszik. Úgy szoktam játszani, hogy egyen picit még, így 1-2kanállal még lecsusszan, de erőltetni nem akarom.


6hósak leszünk egy hét múlva.

2010. ápr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!