Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit játszak egy 6 hós babával?

Mit játszak egy 6 hós babával?

Figyelt kérdés
Igazán semmi nem köti le a figyelmét az én babámnak,állandóan csak az ölemben lenne,de hát főzni,takaritani is kell néha.Mi legyen ha főznöm kell,és nincs időm vele játszani?
2010. márc. 18. 06:14
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Egy féléves babát bármivel lelehet kötni. Hangokkal, színekkel, konyhai eszközzel is akár. Kösd magadra és úgy főzzél, végezd a munkát.
2010. márc. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem kötném magamra, amikor főzök. A konyha veszélyes dolog még a felnőttnek is. Ha a babára figyelsz nem arra amit csinálst, megvághatod magad, vagy épp fordítva, ha a munkádra figyelsz a baba fog belekapni a késbe. Vagy a tűzhelynél ha kevered a kaját, ráfröccsenhet a lé vagy olaj.

Én babakocsiba beleültetem a fiamat, ha nincs kedve egyedül játszani és úgy viszem a konyhába, tisztes távolságba a fent említett veszélyforrásoktól, és mutogatom neki, hogy éppen mit csinálok, mi készül. Szerencsére el van magában is, nem sokszor kell a konyhába szem elé vinni.

2010. márc. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne foglalkozz vele állandóan, mert mostanában kell megtanulnia egyedül játszani. Ez az elején csak 10-15 perc, aztán fokozatosan több lesz. Teríts le a szobába egy nagy plédet a földre és az elején feküdj le mellé és adj a kezébe játékokat hason és háton is. Ne legyen több körülötte egyszerre 3-4 játéknál, és időnként cserélgesd őket. Ha rájött hogyan használja (rázza, forgassa, szájába vegye, nézegesse) őket, akkor hagyd egy kicsit magára. És ez az idő napról napra több legyen. Hidd el, hogy rá fog jönni mit hogyan foglalja le magát. Az én kislányom most 7 hónapos és délelőtt 1 órát is lejátszik egyedül, délután macerásabb, de fél órákat akkor is elvan gond nélkül. Addig én mindent megcsinálok.

Semmiképpen ne kösd magadra és ne vidd magaddal mindenhova, mert megszokja és később, ha nehezebb lesz már nem fogod bírni fizikailag.

Ja és én vettem járókát, hogy ha elkezd mászni és nem tudok figyelni rá, akkor bele tudom tenni majd egy kis időre.

2010. márc. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!