Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen 15 hó körüli babátok?

Milyen 15 hó körüli babátok?

Figyelt kérdés
értem ezalatt: miket szeret csinálni? hisztikorszak már elkezdődött? miket eszik? szopik még (ha egyáltalán)? éjszakát átalussza? milyen magas, hány kiló? hány foga van? jól elvan-e egyedül vagy szórakoztatni kell? rá lehet bízni másra vagy csak az anya? satöbbi. köszi!
2010. márc. 17. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi 14 hósak vagyunk,lány.

10 kiló felett kicsit ,7 fog + most jön a következő.

Nem szopik,sajna tápszeres volt,junior italt iszik.

NAgy evő,imádja a hust,hentesárut.eddig egyedül a turógombocot,és a lekvárt nem ette meg.

Éjszakát átalussza,külön szobában.

Apára rá lehet bizni,mással még nem volt-tesók messze,szülökből egy él,vidéken.

Makacs,akaratos baba.Már sokat sétálunk kocsi nélkül.

Mondja Apa,anya,baba,memme,te-a tessék helyett,a macinak brummog.Imád épitőzni,és mágnestáblán "rajzolni".

elvan egyedül,ha látótérben vagyok,vagy legalább hall.

Hirtelen ennyi.Ja,és a reklám elött lemerevedik...

2010. márc. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

15 hónapos lesz 1 hét múlva, isfiú.

Szerencsére még nem hisztizik, a bátyától sajnos el fogja tanulni.

Enni már szinte azt eszi, mit mi, pedig csak 5 foga van. Szopik még, éjjel is többnyire ébred, nagy ritkán alussza végig az éjjelt.

Sokszor eljátszik egyedül, de igencsak igényel engem is. Csak anya kell neki, sokszor még apa sem jó. Néha rábízzuk a mamára, ilyenkor van 1-2 órám.

Lassan kezd beszélni, értelmesen mutat és magyaráz mindent, persze a maga nyelvén. Nagyon akaratos, sétálni vele az utcán nehéz.

Kb 75 cm magas ehet és olyan 9000-9500 gramm között lehet, de majd nemsokára kiderül.

2010. márc. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

16 hónapos lányom rettenetesen szenved a fogacskáktól, jelenleg 10 van neki, de már várjuk a következő örlőt. Ez miatt sajnos mostanában rosszul aludt, rosszul evett.

Ha éppen a fájdalom kevésbé kínozza, akkor imád szétpakolni mindent, főleg a ruhásszekrényeket, konyha szekrényt. Imád öltözködni, diadalittasan mutatja be nekem a legújabb viseletet, legyen az sapka, pulcsi, cipő, stb. Miután könnyedén elhúzza a zipzárakat, így kedvenc foglalatossága lett, hogy kirámolja a táskáimat, illetve felrakja a nyakába vagy a vállára és úgy vonul a lakásban. Néha egy-egy játék után érdekes tárgyakat szoktam találni a táskáimban:-) pl. dugóhúzó, cipőkanál, teáskanál, hűtőrágóka, teatojás, konzerv paradicsomsűrítmény. A hiszti az természetesen van...főleg ha rosszul fogja meg a kanalat és nem engedi hogy abban segítsek, hogy a szájába is jusson némi étel...

2010. márc. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3. vagyok:

Akkor is hiszti van, ha nem abba az irányba sétálunk, amerre ő akar, mert éppen valami céllal kell elindulnunk...

Mindent eszik, amikor éppen nem fogzik. Kedvence a póréhagymás vajkrém, savanyú uborka, palócleves és egyáltalán a levesek, tészták, tojásos nokedli, természetesen az olyan nasi mint krémtúró, túrórudi és kuki. Ja és a muffin.

Kb. 11kg és 81cm. Kortársainál mindig is kevesebbet aludt, 9 hónaposan rászokott a nappali 1 alvásra, ebéd után 3/4-1 óra szunya és este 8-tól reggel 6-ig. Általában többször ébred éjszaka, de csak én tudom visszaaltatni, apa nem. Ebéd után már 2 estben a mamájánál aludt, ő is altatta el, igaz akkor csak 35 percet aludt, de nálunk már ez is haladás. Igyekszem mostanában napközben rokonokra rábízni fokozatosan pár órát, szokja más társaságát is. Állítólag nincs is gond, csak akkor, ha lát engem.

2010. márc. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

kisfiam 30-án lesz 15 hós

nagyon jól eljátszik egyedül, ha tanítani akarom nem nagyon engedi, kiveszi a mesekönyvet a kezemből átlapozza és már tovább. szeret kipakolni a szekrényből meg mindenhonnan ahonnan nem szabad:) telefon távirányító kedvencek. mindent megeszik nagyon szeret enni :) nyolc hós koráig szopizott de akkor már csak reggel este. utána már nem kellett neki. nyolc hósan állt fel. egy évesen már ment magától sosem engedte hogy vezetgessük. eléggé akaratos. ha nem kap meg valamit akkor hisztizik de kb tíz másodperc és el is felejti. kb 10 kiló nyolc foga van most jön neki kettő egyszerre szerencsére jól viseli:) kb78 cm.

szerencsére nagyon jól elvan nélkülem, észre sem veszi ha nem vagyok. az éjszakát kb fél éves kora óta átalussza.

általában még kétszer alszik napközben, bár mostanában valamikor egy hosszút alszik de ez lassan alakul talán átáll az egy alvásra nemsokára. amúgy este nyolctól reggel hatig alszik

tied mit csinál?

2010. márc. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

sziasztok, köszi mindenkinek a válaszokat.

az én kislányom kicsivel több mint 10 kiló, és 81 cm. 23-án lesz 15 hós.

Nagyon anyás, legszívesebben csak velem van, beleértve az apját is....mondjuk én nem is tudom kire rábízni. a rokonok messze, szintúgy barátok is, szóval ő habár barátságos, de nem marad el senkivel, pl. ha nagyritkán jön a mama, csak velem meg az apjával, ha én is ott vagyok, akkor csak velem. elaltatni is én tudom csak, persze, hiszen cicit kap előtte. :) éjszaka még ébred olyan 2x, akkor is cicit kap. ez már jónak számít, mert kb. egy hónappal ezelőttig nagyon sokszor ébredt, volt hogy 6-7x is....1 hónapja egész jó éjszakáink vannak. nappali alvása előtt is kap cicit, meg ált. még egyszer azon kívül is kéri.

szereti, ha játszom vele, de már egyre többet elmolyol egyedül is (nem volt ez mindig így...) :o)

imád pakolni, jönni menni, ha kint vagyunk, tök jó, ben tmeg már unja magát, hálistennek hogy itt a jóidő! :)))

mindennel szeret játszani, kivéve a játékait....a képeskönyveket szereti, főleg amikben állatok vannak. sok állathangot tud, és sok állatot felismer. ezeket mondja: baba, apa, ci (ez 3 dolgot jelent: cici, cipzár, és csizma), omb (ez a gomb). kb. 1 éves korától azt eszi amit mi, szerencsére nem válogatós, mindent megeszik, ha éhes. most jön a 12. foga. nagyon türelmetlen és akaratos, a napokban megvolt az első fetrengős hisztink, 5 perces, a fogmosáson kaptunk össze, de én nyertem. :)

hirtelen ennyi.

2010. márc. 21. 15:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!