Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fordul elő nálunk ilyen...

Miért fordul elő nálunk ilyen gyakran, hogy félrenyel 15 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés
Egyszerűen frászt kapok már, ma ebédkor egy kis húsgombóc ment félre, úgy szedtem ki a torkából, nem tudta kiöklendezni? Lehet hogy még nem érett a "nagyon" darabos kajára?
2010. márc. 17. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
szia! az én fiam 16 hónapos, nálunk ugyanez van. megeszi a kiflit, zsömlét, darabosabb kajákat, de érdekes módon a legtöbbet a végén ki kell kaparnom a szájából. most kijött 4 rágófoga, most már jobb a helyzet, de még ígyis meg megakad a torkán neki:( tudom hogy rossz, engem is nagyon zavar, gondolom őket is. én úgy csinálom hogy turmixolok amit lehet, de nem teljesen pépesre, mert így csúszik neki. ennyit tudok egyenlőre tenni. de ne idegeskedj, 15 hónaposan van amelyik baba még egyáltalán nem eszik darabosat!!
2010. márc. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, mostanában jött egyszerre 4 rágófoga, mondta a védőnő, hogy azért nem erőlteti valószínűleg a rágást, mert fáj az ínye. Én is turmixolok amit lehet a többit töröm villával. Remélem később ez azért elmúlik, nem lesz mindig félrenyelős
2010. márc. 20. 09:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Történt változás az eltelt időben?Az én 17 hós lányom is félrenyelős,elég durván,mert ő 2-szer levegőt sem vett,mikor félrenyelt.Kinövi?Én is turmixolok,mert nem merek darabosat adni.

2010. okt. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

SZia, sajnos durvult a helyzet, júliusban is volt egy félrenyelés, ami miatt elkékült, mentőt hívtunk, de szerencsére nem lett baj, sikerült kirázni belőle a falatot. Bevitték a kórházba a lányomat, volt egy légcsőtükrözés altatásban, de azt mondta az orvos, hogy semmi baja a torkának, egyszerűen ki fogja nőni.

Most 22 hónapos, és a nyári eset óta, csak reszelve hajlandó megenni bármilyen gyümölcsöt. Egy hónapig sehogy nem ette meg, szóval mot örülünk, hogy legalább így megeszi.Azóta is 200%-ig figyelem ahogy eszik, néha megpróbálok neki darabokra vágott gyümölcsöt is adni, de egy két falat után nem kér többet.

Tényleg csak abban reménykedünk, hogy kinövi, és mire oviba kerül, már nem lesz ilyen.

2010. okt. 8. 20:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Kinőtte azóta? Én rettenetesen féltem a 13 hónaposomat, ő is félrenyel, tegnap pl. a banánt, de babapiskótával is volt már baj.

Ne aggódjon az ember?.... Nemrég mondta a gyerekorvosom, hogy 5 éven alul a 2. baleseti halálok a félrenyelés miatt van, tehát azért óvatosan, az evés, rágás tanulási folyamat, és az ördög sajnos nem alszik.

2011. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szia, nem tudom, hogy kinőtte e, tavaly óta szerencsére nem fordult elő, de ezer szemmel figyelem, ahogy eszik a mai napig.Nem könnyen felejtem el a tavaly nyári esetet. Nálunk szigorúan tilos, játszótéren enni, játék közben enni, csak ülve az asztalnál ehet. Szegénykémet csomószor megkínálták már a játszón is mindenféle kajával, de már ő is tudja, hogy nem eszünk. Oviban majd persze nem leszek ott, de addig csak ezt tudom tenni.
2011. júl. 17. 20:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Jár már oviba? jól vagytok? félrenyelős még mindig? oviban nincs vele ilyen gond?

12 hónapos a fiam és napi szinten többször félrenyel. tudna rágni de általában nem teszi, mert azonnal nyelne le mindent. :-( a legrosszabb, hogy képes pépeset és innivalót is félrenyelni. inni sem tud normálisan, néha még szopi közben is félrenyel. tartok tőle, valami szervi baja van már :-(

2011. nov. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia, még nem ovis, mert nem vették fel oviba. Mondjuk én nem is bánom, úgyis itthon vagyok a kisebbik lányommal. A tavaly nyári eset óta nem volt hasonló. Lekopogom, minden rendben ezen a téren. Viszont nagyon szigorúan veszem, hogy játék közben sétáláskor nincs evés. Ha a játszón megkínálják valamilyen rágcsálni valóval, akkor engedem, hgoy elfogadja, viszont tudja, hogy csak úgy ehet, ha leül a padra addig. Azóta már adtam neki zöldborsót is, kukoricát is, szerencsére minden oké volt, bár a zöldborsóért nem rajong. A dokink azt mondta, hogy mire oviba kerül, addigra tuti kinövi és nem lesz probléma.

Ha nálatok ez fennáll, én mindenképpen beszélnék védőnővel, háziorvossal, hogy ők mit tanácsolnak. Szerintem nem szervi baja van, egyszerűen nem olyan ügyes még. De feltétlenül beszélj velük erről.

Üdv: Kriszti

2011. nov. 18. 10:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk 17 hós már, és nagyon félrenyelős volt két hónappal ezelőttig (pl. kiflit majszolt bevásárlás közben, és a boltban kellett fejjel lefelé ütögetni, némi hányással együtt jött a félrenyelt falat is...), otthon is gyakran előfordult. Talán mert rossz evő, nagyon keveset evett darabosat, finnyás, édességet se eszi meg, így nehezen szerzett gyakorlatot evésben. De az utóbbi 2-3 hónapban sokkal jobb a helyzet, hozzáteszem, bölcsibe nem merném beadni, félteném, mi van ha ott nyel félre és pont nem figyelnek rá, vagy nem jön ki amit félrenyelt.
2011. nov. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!