Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikres anyukák (esetleg nagyobb...

Ikres anyukák (esetleg nagyobb gyerek mellett), ti hogyan boldogultok?

Figyelt kérdés
4 éves fiam után most ikreket várok. Persze nagyon örülök nekik, csak kicsit félek. Egy gyerkőccel is elég sok a teendő, hát még kettővel egyszerre. A férjem mindenben támogat, a fiam körül is rengeteget segít, mégis félek. Egyrészt attól, hogy nem fogok bírni velük, másrészt attól, hogy olyan sok időt töltök majd a kicsikkel, hogy a bátyjuk esetleg féltékeny lesz. Joggal aggódom? Tapasztaltabb anyukák véleményét kérném.
2010. márc. 17. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
szia.egy 13 éves lány és egy 3 éves fiú mellé ikerlányaim születtek,akik most 1,5 évesek.nem mondom hogy könnyű volt,a nagy lázadt,a kicsi hisztizett,a picúrok pedig üvöltöttek,de már kicsit rendeződött a helyzet.nagylányommal megbeszéltem hogy tudom milyen korban van,és én elengedem néha szórakozni meg ilyesmi,de inkább segítsen a kicsikkel,mint hogy a viselkedésével hátráltasson.fiam hisztizett mindenért,féltékeny volt,de megértette,hogy őt attól még ugyanannyira imádom.a babákkal pedig szerencsém volt,jól viselkedtek az elejétől kezdve.párom és anyukám is sokat segített,bár nem mondom,hogy nem volt nehéz.főzni,takarítani,mosni ennyi gyerek mellett,de valahogy megoldottam/oldom:)attól pedig ne félj,hogy nem tudsz törődni a naggyal.majd jön oda a kicsikhez ő is,és együtt játszotok,stb.azért figyelj rá oda,ne hanyagold el,de nem lesz gond
2010. márc. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem nincs nagyobb gyekekem, csak egy 10 hónapos ikerpár. Csak az eleje volt nagyon nehéz, amikor szinte állandóan anyatejet ettek. Amikor az egyik befejezte, kezdte a másik az evést. Mostmár nagyon jól eljátszanak egymással, mindent meg tudok mellettük csinálni.
2010. márc. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ikreket egyszerre kell szoptatni! Miért egymás után tetted, kedves utolsó? Sokkal egyszerűbb lenne. No mindegy.

A nagyobb természetesen féltékeny lesz, miért ne lenne... eddig körülötte forgott a világ, most meg nem fog ezentúl. Sajnos, mivel a kicsik ikrek, így mindenhol őket "csodálják meg" ezentúl és a nagyobbik egy pillantást se kap, amit nehezen visel. Mivel a nagy már nálad is oviba jár, így ez könnyít a dolgon. A munkát mindig akkor végezd, mikor ő nincs otthon napközben, hogy amikor ő hazaér, akkor vele intenzíven tudj foglalkozni, 1-2 órát, a kicsikkel ilyenkor csak szoptatás, etetés idejéig foglalkozz. Úgyis ellesznek magukban, egymással, hallják a nagyobb gyereket, zajlik majd körülöttük az élet, nem lesz velük akkor gond. Szentelj külön időt a nagynak, amikor CSAK vele vagy, oldjátok meg valahogy. Sétáljatok kettesben, vagy boltba vele menj, vagy ilyesmi.

Igazság szerint leginkább őrá kell majd figyelned most, a kicsikkel eleinte nem lesz gond, reméljük esznek, alszanak.

Ha hazamentek a kicsikkel először, mindenképp vigyenek ajándékot a tesónak, mindketten! Nálunk a hordozójukban hozták haza magukkal a kicsik, a nagy azóta is külön szereti azokat a plüssállatkákat, mert a tesóktól kapta.

2010. márc. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Lehet, hogy én vagyok a béna, de én csak az első hónapban tudtam őket egyszerre szoptatni, mert utána nem bírtam a kettőt egyszerre tartani.
2010. márc. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szoptatóspárna és fotel. A legjobb az az öblös rattan fotel, nem tudom, mi a neve, de biztos tudjátok, mire gondolok... olyan, mint egy félgömb. Nekem az ágy mellett volt, amíg nem tudtak leugrálni, addig egyedül így tudtam szoptatni, lefektettem őket az ágy szélére, onnan egyiket jobbra, másikat balra a fotelbe a szopipárnára.
2010. márc. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!