Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet azt mondani,...

Mikortól lehet azt mondani, hogy elkapattam a gyereket?

Figyelt kérdés
létezik,hogy már 6 hetesen?az esti elalvás csak ölbe megy:-)nehezebben alszik el este,mint napközbe.viszont ha kiveszem a kiságyból nem sír tovább.mindig arra gondolok,hogy kevés a tejem,de hízik szépen szerintem.egy hét alatt 290g-ot hízott.az jó?
2010. márc. 16. 21:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Annak idején azt mondta a védőnőm, hogy 3 hónapos koráig nem lehet elkényeztetni, elkapatni. Ne aggódj. :-) A heti elvárt gyarapodás meg 10-15dkg.



11,5 hós kislány anyukája

2010. márc. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

6 hetesen fura,hogy hiányolja a közelséged?Elfelejtetted eddig hol volt?

Majdnem egy évig a hasadban!!!

Bírom mikor mondják,hogy el lesz kényeztetve....könyörgöm,ő ezt már megszokta,és most hiányzik neki.Persze,hogy veled akar lenni.Az a dolgod,hogy szeretgesd.Szépen hízik igen.

2010. márc. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Dr. Ranschburg könyve szerint 6 hós koráig nem lehet elkapatni. én az ő könyveit olvasom.
2010. márc. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A hízása tökéletes! A normál hízás heti 120-250g között van, de igazán a havi átlagot kell nézni , szóval a tiéd szépen fejlődik :). Egy 6 hetes baba persze, hogy szívesebben van a közeledben, mint egy kiságyban..9 hónapon keresztül minden rezdülésedet érezte..most meg csak ritkán jut hozzád közel. Ha sír, vedd fel, derítsd ki, mi baja van, lehet, hogy csupán arra van szüksége, hogy érezzen téged :) Ettől nem lesz elkapatva, akármennyire is misztifikáljk manapság túl a dolgot sokan! Sőt! Ez segíti a baba normális testi-lelki-szociális fejlődését! Ha hagynád sírni, egy idő után elhallgat, hisz megtanulja, hogy az ő jelzéseire nem érkezik válasz...gondolom, nem ez a cél :)) Igenis, nagyon fontos, hogy figyeljük a pici jelzéseit és annak megfelelően mindig reagáljunk is rá. [link]
2010. márc. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
nem az a gond,hogy nem akarom felvenni,sőt....inkább még túlzok is,azonnal rohanok,egy percig nem hagyom sírni.csak kíváncsi voltam,hogy ez lehet,vagy valami más-pl:az éhség-a probléma.én is imádom a közelségét,legszívesebben vele aludnék:-))
2010. márc. 16. 21:58
 6/15 anonim ***** válasza:

Már is kicsit elkapattad.Ez csak egy újabb má nia,hogy a baba igényli a kézben levést.Inkább az anyuka szereti,ha a kezében van.Nem kell azonnal felvenni,ha sírdogál egy kicsit.Erre is szüksége van egy picinek.két szopi közt legyen csak a kiságyában.SXokkal hasznosabb és jobb neki,mint az anyja kezében.Nézelődhet,játszhat egy kis kendőcskével stb.Később foroghat,kúszhat,amit az anyuka kezében nem tehet meg.Az állandó dajkálgatás neki és az anyukájának is rosszabb.Akkor kell szeretgetni,símogatni,játszani velük,amikor tisztába rakod ,eteted stb.

3 gyerek anyukája.Egyik gyerekem sem volt hisztis,sem lelki beteg.

2010. márc. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
utolsónak van igaza! én nem szívesen vonom kétségbe nagy tekintélyű, elismert emberek szavait, de hogy gondolja ezt Ranschburg úr? 180 napig kényeztetem, folyton ölben tartom, a 181. napon meg megpróbálom elkezdeni nevelni??? ez hülyeség. a nevelés a születés pillanatában kezdődik.
2010. márc. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

21.58-as vagyok. Nekem 4 gyerekem van. Érdekes módon én bizony figyeltem és nem hagytam egyiket se fölöslegesen sírni... egyik gyerekem se hisztis, mindegyik kiegyensúlyozott, nyugodt gyerek. És bizony ez nem a mai kor buta hozzáállása..hanem komoly pszichológiai kísérletek által alátámasztott tény, hogy a gyereknek szüksége van a testi kontaktusra, enélkül hiány alakul ki nála..súlyos esetben ezt hívják hospitatilációnak... Persze, szép azt mondani, hogy szeretgesd akkor, mikor eteted, pelenkázod, fürdeted..., de bizony vannak olyan babák, akiknek ennél sokkal több testi kapcsolat kell! Itt van néhány cikk, amit érdemes elolvasni: [link]

Nevelni meg ne azzal akarjunk, hogy a számár legfontosabb személytől fosztjuk meg a néhány hetes babát.... sokkal többet ér, ha ésszel szeretjük és nem nyomjuk el az ösztöneinket. Bármennyire is divatosak manapság a különféle olyan könyvek, amik ennek ellentétét bizonygatják... Bocs, kicsit OFF volt :(

2010. márc. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja! És ezzel nem azt akarom mondani, hogy állandóan kézben kell legyen, de ha úgy érzed, hogy az segít, igenis vedd fel, fektesd a mellkasodra, biztosan megnyugszik :)
2010. márc. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Szerintem 6 hós koráig nem tudod elkapatni,de az a bűvös 6.-ik hónap...szerintem onnantól ellehet,ha nem figyelsz oda,de szerintem fontos,hogy ezzel kapcsolatban legyél tájékozott a könyvek által,de az anyai ösztön is adja magát,és ha ezt a kettőt kombinálod,szerintem jó a hatás!Sok szerencsét!

8,5 hós kislány anyukája

2010. márc. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!