Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek elhagyjak egy...

Szerintetek elhagyjak egy étkezést?

Figyelt kérdés

8 hós babám étkezése igy néz ki:

5-6 kor szopi

9-kor szopi

fél 1-kor főzelék

fél 4-kor gyümölcs

fél 7-kor tejpép, aztán 7-kor fürdés

fél 9-kor szopi és alvás

Nagyjából 3 óránként eszik, de úgy veszem észre, hogy sok ez neki és nem is annyira éhes, csak én erőltetem. Arra gondoltam hogy a fél 4-es és a fél 7-es étkezésből csinálnék eggyet mondjuk 5-kor és a többi étkezést is kitolnám 4 óránkéntira, talán akkor jobban enne, mert mostanában elég elkeseritő amit művel. Szerintetek hogy lenne jobb?


2010. márc. 16. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell látnod, hogy mennyire éhes. De szerintem megpróbálhatod azt, amit írtál, 8 hósan már nem kell 3 óránként ennie.
2010. márc. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én is ezért gondoltam igy, ha ritkábban eszik nagyobb lesz az étvágya. De hátha még valakinek van más ötlete.

Köszi

2010. márc. 16. 16:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is elég 1 uzsi:) Az én kisfiam ilyenkor már csak 4 óránként evett.
2010. márc. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, hagyj el egy kajcit, ő már elég nagy.Tudom,a megszokásink rabjai vagyunk, attól félünk h így felborul a nap, de majd szépen megint beáll, én már ezt beláttam, és nem ragaszkodom foggal-körömmel az előző napirendhez.

Az én kisfiam 4 hós korában igénylete, h napközben csak 4x, éjjel pedig 1x egyen (de örültem volna, h éjjel már nem kér, és inkább nappal kér eggyel többször), aztán szépen az éjjelit kitolta úgy, h reggeli lett belőle. Akkor megint változott a napirendünk. Leírom a mienkét, hátha segít.

Reggeli: 7-8 között (tápszer)

Tízórai: fél 10-fél 11 között.(gyümi)

Ebéd: 1-2 között (főzelék)

Uzsonna: 4-5 között (tejpép)

Vacsi: 7-8 között (tápszer)


Szerintem egy vagy két napot megpróbálhatsz úgy, h csak 5ször adsz neki. Ha nem lesz neki elég, akkor azt úgyis észreveszed és visszatérsz a régi rendszerbe, de mivel a Te babád már eszik szilárdat hidd el, az jobban eltelíti, mint a tejci.


*Sz*

2010. márc. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen nektek is. Szerintem el is kezdem ma.
2010. márc. 17. 09:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!