Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Refluxos és aszmatikus babák...

Refluxos és aszmatikus babák szülei, milyen tapsztalatotok van? Milyen gyógyszereket kaptok?

Figyelt kérdés
6 hónapos a babám és 5 hónapja hörög,köhög,orra folyik.Több mint két hetet voltunk a polmólógián kivizsgáláson és ez a diagnózis.Motiliumot,flixotide-t,atrovent,ventolin-t kapunk.
2010. márc. 16. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kislányom 21 hónapos, refluxos.Nála úgy derült ki a reflux hogy nem akart enni.7 hónapos korától Motíliumot és omeprazont szedünk.Amíg csak tápszert evett sűrítőt használtunk neki.Szeptemberben voltunk a gasztrós dokinál és el kellett kezdeni csökkenteni a gyógyszert 4x-ről 3x-ra.Aztán 2hónap múlva mivel a 3x-i gyógyszerrel is szépen szinten lehetett tartani mondta a dokinő hogy már csak 2x adjunk Neki.Na ettől kezdve folyamatosan folyt az orra ,és fájlalta a torkát.Hiába vittem a gyerekorvoshoz soha nem talált semmi baját.1 hónap után meguntam és elvittem orr-fül-gégészhez aki azt mondta hogy minden légúti tünetünk a reflux miatt van.Megemeltük újra a gyógyszeradagját és azóta szerencsére megszüntek a tünetek.A te Babád gyógyszerei közül csak a motíliumot ismerem.Az omeprazon amit az enyém szed savlekötő.Nekünk nagyon bevált.A dokinő nekem azt mondta hogy mivel a nyitott gyomorgyűrűn a sav állandóan feljön ez irritálja,marja a nyelőcsövet és a torkát és emiatt vannak a felsőlégúti tüneteink is.Jobbulást a Babádnak!
2010. márc. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen,nekünk is ezt mondta a doki,hogy a reflux miatt nem eszik annyit és azt is lassan illetve,hogy azért folyik az orra és köhög.

2010. márc. 16. 18:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is sokat szenvedek vele még a mai napig is.Azt hittem hogy mivel már lassan két éves lesz ,talán majd javul a helyzet de semmi!Van úgy hogy egész nap 5-6 dl tápszer és csak pár falat normális kaja van benne.Neked mit mondtak mikorra növi ki.Nekem a 2 éves kort mondta a doki ,hogy talán akkorra helyrejön de így hogy vissza kellett emelni a gyógyszert nem sok reményt fűzök hozzá.
2010. márc. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem mondott erről semmit,hanem,hogy majd később emelt összegű táppénzt igényelhetek ha nem javul.Ez momentán nem érdekel,csak,hogy mikor jön rendbe.Annyira sajnálom,hogy ilyen pici és majdnem születése óta kínzom az orrszívással és most a rengeteg befújással.
2010. márc. 16. 18:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!