Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meséskönyvből mikor kezdtetek...

Meséskönyvből mikor kezdtetek olvasni a babátoknak? Hogy lehet kivitelezni?

Figyelt kérdés

Kilenc és fél hónapos a babám és elképzelhetetlen, hogy az ölembe vegyem és könyvből olvassak neki akár két percet is.

Hogy csináljátok?


2010. márc. 16. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
a fiam akkoriban hintázott közben:)
2010. márc. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lányom másfél éves koráig nem volt hajlandó egy mesét sem meghallgatni aztán egyik napról a másikra ez megváltozott azóta nem telt el nap hogy mind a délutáni mind az esti lefekvésnel minimum két mesét "követel".Most 3 és fél éves.
2010. márc. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még kicsi a babád. Néha azért próbáld meg, de ráértek majd 1 éves kortól, vagy utána.
2010. márc. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én kb 2 hónapos kora óta olvasok neki képes mesekönyveket, mondókás könyveket, mert láttam rajta, hogy szereti ahogy olvasom, és szereti nézegetni a könyveket, akkor háton feküdtünk az ágyon, és én a levegőben tartottam a könyvet. Most 8 hónapos, már nem marad nyugton egy percig sem így, ezért az ágyon az ölembe veszem, hátradőlök, a térdeimet felhúzom, és így olvasunk, olyan mintha én lennék a pihenőszéke :) Ha nincs kedve hozzá, és kicsavarodik az ölemből, akkor nem erőltetem, ha van kedve hozzá, pl amikor fáradtabb, akkor egy-két mesét végighallgat.
2010. márc. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyen pici babáknál még nem lehet elvárni, hogy végighallgassanak egy mesét. Ha érdeklődést mutat, vegyél neki kemény képeskönyvet, és bármilyen pózban, ahogy épp szeretné, vicces hangon mesélj neki. Mondjuk hogy mi van a képen, nem fontos a szöveg. A gyerek figyelme ilyen korban még csak kb. 2 percig koncentrált, ovis korban is csak 8-10 perc. Persze ez változó, minden gyerek más.
2010. márc. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!