Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért pisil ilyen keveset?

Miért pisil ilyen keveset?

Figyelt kérdés

3,5 hónapos babám mostanában nagyon keveset pisil.

Egy nap 5-6 evés van és alkalmanként 110-120 ml között eszik, de persze van olyan is amikor bemegy a 160 is, de ez elég ritka. De sajna van olyan is amikor úgy kell beleerőszakolnom a 110 ml-t.

Én adnék neki több tejet is ha megenné de sajna nem eszi :(

Esetleg adjak neki vizet? De ha adok neki vizet attól félek, hoyg még ennyi tejet sem fog inni amit eddig ivott.

Amúgy csak anyatejes.

Ja és ma történt: büdöset kakailt és inkább kocsonyás volt, mint kaki. Ez mi lehetett?

Adnátok tanácsot, hogy mit tegyek?


2010. márc. 15. 20:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettm írni, hogy a súlya viszont jó. 3 hónaposan 5,5 kiló volt. 2 hónaposan 4,6 volt.
2010. márc. 15. 20:26
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak szoptatod a babát,akkor nem kell neki vizet inni.Tényleg keveset eszik.Szerintem vidd el dokihoz,mert lehet,hogy valami hurutos dolog van a pocijában,a széklete is arra utalhat.
2010. márc. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De ha keveset enne akkor a súlya sem lenne jó, nem? Amikor tanácsadáson voltunk akkor nem mondta a védőnő, hogy kevés lenne a hízás.

Amúgy cumisüvegből kapja a tejet, mert születése óta nem szopizik (sajna fejnem kell).

Az etetésnél pedig többször van, hogy a vége felé elkezd vergődni, kilöki a cumit a szájából és nem eszik. Ilyenkor megbüfiztetem és várok 10-15 percet és akkkor még megeszi a maradékot.

2010. márc. 15. 20:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Már legalább a 150 ml-t meg kéne ennie.De az is lehet,hogy a tejed annyira tápláló,hogy elég neki a kevesebb,főleg,ha a súlya is kielégítő.Ezen ne izgasd magad,a védőnő biztos mondta volna,ha kevés lenne.Viszont a széklete végett vidd el dokihoz,mert nehogy valami gond legyen.
2010. márc. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha szigorúan vesszük 880 ml az adagja/nap. (160x5,5) ennyit kellene negennie. Nem elég meki a folyadékbevitel ezért kevesebbet pisil. Figyelj oda, hogy minden etetés előtti pelus pisis legyen, ha nem beszélj a dokival.
2010. márc. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

- Ne adj vizet, tényleg csak a helyet foglalja.

- Bűzös, kocsonyás kaki: nincs megfázva véletlenül egy kicsit? Mert akkor a kocsonyás darabkák a lenyelt slejm.

- Ha a hízása ok, akkor ne izgulj a mennyiségen. Saját tapasztalat, mérleg függő voltam 6 hónapig, mert a gyerekem egyszerűen szánalmasan kevesett szopizott. 5 hónap 1 hétig volt kizárólag anyatejes, ha 120-130-at megevett egy evésre, akkor örömünnep volt (és 4-5 hónapos korában már 4 óránként volt csak hajlandó enni+ egy altató szopi) Szóval, tényleg ISZONYÚ kevesett evett (amikor a súlya alapján 800-at kellett volna ennie, ő kb 500-600-at evett egy nap) Ma már 16,5 hónapos és nem lett jobb evő. Majdnem mindent megeszik, nem válogat, de a max ebéd mennyiség kb 200-230 g, de általában ennél kevesebbet eszik (igaz, most már napi 5 étkezése van) Egy-két hónapja jutottam el oda, hogy ok, eszik annyit, amennyit akar, nem izgulok. Mert közben egy hihetetlen oko, vidám, élénk kiscsaj, minden mozgásformát nagyon korán kezdett, állandó mozgásban van.Tehát alig evés - állandó rohangászás = 8,8 kg 16,5 hónaposan :) de szép arányos, nincsenek kinn a csontjai, csak épp husi helyett tömény izom :)

Egyébként mennyi az a kevés pisi?

Bocs a hosszúért.

2010. márc. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Nem mondhatnám, hogy meg lenne fázva viszont mostanában tüsszögött többet és egy kicsit taknyos volt az orra, de nem fojt hanem sűrübb cucc volt de az már elmúlt.

Hát néha tényleg nagyon kevés. Este szoktam utoljára bepelekázni (éjszaka eszik egyszer legtöbbször, nagyon ritka, hogy kimarad az éjszakai evés) és reggel szoktam cserélni neki. Hát elég kevés van benne szinte száraz. Ma például két etetés között tteljesen száraz volt a pelus vszont a napi egyszeri-kétszeri kaki mindig megvan.

De persze van olyan napközben amikor meg vagyok elégedve a pelus súlyával.

2010. márc. 15. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!