Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktatok "erősen" rászólni...

Szoktatok "erősen" rászólni 13 hónapos babátokra?

Figyelt kérdés
Nálunk még eddig nem fordult elő, de ma reggel a férjem elővettem a hangját, és rászólt, hogy nem mászhat fel a mosogatógép lehajtott ajtajára. Eddig én mindig szépen kértem tőle, elmagyarázva, hogy miért enm szabad, de nem használt. Ma viszont megtanulta. Ti is szoktatok így fegyelmezni, vagy inkább százszor elmondva halk szóval?
2010. márc. 15. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam én is és a férjem is. Néha muszáj, főleg ha olyat akar csinálni, ami rá veszélyes, és csak nevet, ha simán figyelmeztetem. Még csak 10 hónapos, de már egyedül jár, így semmi sincs biztonságban. Állandóan a radiátort hőszabájzóját tekergetné, vagy a tűzhelyet kapcsolná be. Ráadásul ő még kevesebbet is ért, mint egy 1 éves.
2010. márc. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, szoktam erélyesebben a babára szólni.

Muszáj, mert egy akaratos személyiség és a halk szóra oda sem figyel.

Nem kiabálok, de határozottan tiltok!

2010. márc. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen én is szoktam felelmelni a hangom. Hogy őszinte legyek az sem hatja meg igazán de mégis hatásosabb mintha csak halkan mondogatom neki, hogy nem szabad. Ő is 13 hónapos.
2010. márc. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit hangosabban mondom,hogy nem.Megérti.Sőt mindig elárulja magát ha rosszat akar csinálni,már mondja előre,hogy nem.
2010. márc. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam, mert először úgy csináltam mint te, hogy 100x szép szóval, kedves hangon, dús magyarázatot adni hozzá, de láttam nem ér semmit így néha bizony felemelem a hangom és erélyesen mondom hogy nem szabad, mert... Csak áll a lányom és néz vagy 1 percen keresztül rám, na innen látom hogy megértette.
2010. márc. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm! Alkalmazni fogom én is a módszert, mert kezd kicsúszni a kezemből a kisasszony, azt pedig nem szeretném.
2010. márc. 15. 20:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!