Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakorló Anyukák! Milyen...

Gyakorló Anyukák! Milyen lázmérőt, cumit stb. vegyek?

Figyelt kérdés
Első babám várom!És gondban vagyok,mert nem tudom melyik az amit tudok is majd használni pl.lázmérőből,fülhőmérő vagy csak sima? Esetleg cumis?Altató vagy játszó cumi kell a kicsinek?Ha igen melyik márka a jó?A problémám az az,hogy sajnos a sz@rt is eladják aranyárba,ha babáról van szó!!!De én nem szeretnék egy csomó felesleges dolgot összevásárolni!!!Előre is köszi a segítséget:)))!
2010. márc. 14. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nagyon praktikus a kelengyelista,én anno ebből merítettem ötletet.Természetesen itt is érdemes szelektálni,mert mások az igények.Azért említettem ezt,mert például amit te fontosnak tartasz,azt más kevésbé.

Ha már megvan a kelengyelista,menj el az adott üzletbe/ekbe,ahol vásárolni fogsz és szánj rá több időt.Nézz körül,hasonlítgasd össze a különböző holmikat.

Itt is érvényes,hogy az arany középút a legjobb.Valószínűleg az olcsóbb nem annyira jó minőségű,mint egy drágább áru.

KOnkrétan a cumikról kérdeztél,mi Mam márkájút választottunk,nekem ez volt a legszimpatikusabb. (altatócumi volt)De ezer féle típus és márka van,majd meglátod és biztosan olyat választasz majd,ami a te ízlésednek,pénztárcádnak stb. megfelel.

A lázmérőből digitálisat vettünk (már egy ideje higanyosat nem is lehetett kapni),kb. 1 perc alatt mutatja testhőmérsékletet.Persze,van a fülhőmérős,ami 2-3 mp alatt végez,de elég húzós ára van.

Kellemes babavárást!

2010. márc. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
lázmérőt a sima digitális lázmérőt amivel a popsijában méred a hőmérsékletét. cumi, ha lefogadja(nekem 5 hónaposan fogadta el a játszócumit)nekem az avent vált be az légáteresztős, és kupakkal ellátott. de próbáld ki, én is ezt tettem, mert gyereke válogatja melyiket fogadja el.
2010. márc. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!A hőmérőt az anyagi helyzetedtől függően vedd a lényeg,hogy legyen.Nagyon jó a fülhőmérő illetve a lázmonitor

[link]

De a normál digitális hőmérő is tökéletes erre a célra.Azt viszont biztos tudod,hogy popsiba 0.5 Celsius fokot le kell vonni.A cumis lázmérőt nem ajánlom,nekem egyik gyereknél sem jött be.Addig amíg nincs meg a baba és nem tudod,hogy "cumis" lesz-e nem szükséges a cumi.Első időben úgy is a cici lesz az első.Ha esetleg véletlenül nem szoptatsz akkor sem biztos,hogy igényli a játszó cumit.Napok telnek el amíg kijöttök a kórházból,ezért bőven van idő beszerezni.Ha viszont szoptatsz akkor hónapokig nincs szükség cumisüvegre,sterilizálóra,cumira.Ezek több 10ezret is kitehetnek.Ha viszont úgy érzed megnyugtat a a tudat,hogy van otthon akkor 1 cumisüveg kezdésnek bőven elég.Ezekből óriási a választék,tényleg csak pénztárca kérdése.Ezt tudod főzéssel sterilizálni,nem szükséges egyből sterilizálót venni.Ilyenkor még sok a ha..Szerintem beszéld meg a pároddal,Anyukáddal,barátnőddel (akire ezt rábíznád),hogy milyet szeretnél és ha szükség van rá amíg a kórházban vagytok Ők is beszerezhetik.Bízzunk a legszerencsésebb megoldásban és sikerrel szoptasd a babád és akkor ezekre nem lesz szükség.Én magamról tudom mindent bevásároltam és csak 4 hónapos korára volt szükség cumisüvegre ,amikor már kevés volt a tejem és pótolni kellet tápszerrel.Boldog baba várást!

2010. márc. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Cumit ne vegyél. A cumizavar nem hülyeség, nálunk sajnos bejött. A babám nem szopik, mert nem tudja, hogy most cici van, vagy játékcumi. Már 2 hete kínlódom vele, hogy megtanulja, talán most sikerül. Már elkezdett szopni, de elvettem a cumiját.

Az első 1 hónapban, ha cumizni akar, akkor add oda a melled neki. A 3 óránkénti etetés baromság. Van amelyik baba egész nap cicizne. Attól nyugszik meg, és sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb baba lesz.

Ha mégis akarsz cumit, akkor 1 hónapos kora után add csak oda neki.

Hőmérőnek nálunk is a fülhőmérő jött be.

2010. márc. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hőmérő digitális és nem kell extrás belőle sima egyszerű jó csak digis legyen játszócumi nem biztos hogy kell de azért legyen nekünk NUKos vált be fogszabályzós elég egy db és ha beválik majd vehetsz váltás később majdnem egy éves anyuka
2010. márc. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Cumis lázmérő nekünk se jött be. Sima digitális lázmérőt vegyél. Porszívós orrszívót is szerezz be.Cumisüvegből olyat amilyen a mellszívód márkája. Mert csak azzal tudod használni. De a mellszívót és a cumisüveget álltalában együtt árulják ezért inkább a mellszívókat nézegesd. Az Avent a legjobb márka és cumisüveg is jár hozzá. Egy elég ha kellesz még akkor később be tudsz szerezni többet.Játszóscumi nekünk 6.-ik fajtát fogadta el. Azt úgy is ő fogja eldönteni. De ha ügyes vagy és amikor hazamentek a kórházból a férjed le megy az anyakönyvi kivonattal a Dm-be és regisztrál a babaprogramjukba akkor az ott kapott kuponfüzetben van egy ingyenesen kiváltható játszócumi(MAM) és tejserkető tea is.Szerintem szerezz be a homeopátiás tejserkető kapszulát és azt a szülés után röktön elkezdheted szedni. Nem drága olyan 500 Ft-körül van. A védőnőd biztos elmondja a használatát de ha nem akkor majd megírom.
2010. márc. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sima egyszerű digitális lázmérő, mi a cumiból a MAM-sat használjuk. Olyan a feje mint egy cseresznye, az első hónapokban úgysem kell még a fogszabályzós. Legalább is az én lányom azt a fajta cumit kiköpi, és ez a cseresznyeformájú vált be. De ilyen cumit kapsz is a csomagban amit a kórházban adnak. Legalábbis itt Szegeden a kórházban adják. Nekem Medela mellszívóm volt, elekrtomos - szerintem kézit nem érdemes venni -, és ehhez nem csak a saját cumisüvegjét tudtam csatlakoztatni, hanem pl. a DM-set is. Orrszívó poszívó is kelleni fog.Én elsőbb odzkodtam tőle, de tuti.Nem fáj a babának amikor használjátok, még csak nem is sír tőle. Én a cumisüvegekre NUK cumikat veszek (sárga szinű), ezek jobban beváltak mint az átlátszó fajta.Annyi a bibi, hogy a meleg tejcsi hatására egy idő után elnyúlik (megnő).Akkor persze cserélni kell. A Naturlandnak van a Fitolac tejserkentő teája. Ez finomabb mint a Lactoherb tea. Én is szedtem homeos tejserkentőt Urtica Urens 5CH.Plusz szénsavmentes ásványvíz.Amit én/mi nem használtunk az a fürdetőkenőcs.Ezt majd akkor írja fel az orvos amikor/mielőtt a kicsit hazahozzátok a kórházból.A babáknak lehet venni hasfájásra teát.A MECSEK teát újszülött kortól lehet adni, ált. a többi fajta 4 hónapos kortól van. Én használtam Infacolt is a kicsimnek.Nekünk bevált.

Ha esetleg még lenne kérdésed, nyugodtan írj privit.

8 hós kislány anyukája

2010. márc. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A SOK NAGYON KIELÉGÍTŐ VÁLASZT!Nagyon aranyosak vagytok!Megpróbálok bevásásrolni!És majd még jelentkezem(ha nem baj),ha esetleg nem boldogulnék valamivel!!!Még egyszer nagyon-nagyon köszönöm!!!
2010. márc. 15. 08:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia, én is első babámat várom, most vagyok 27 hetes.

Én ezt a kelengyelistát nézegetem és sorban húzom ki, amit már beszereztem ( persze azért innen sem kell minden elsőre, de én szeretek felkészülni ):

[link]


Amit konkrétan tudok javasolni: cumisüvegből Avent vagy Tommee Pippee. Cumiból pedig a NUK, ebből is a szilikonos fajta, mert a latex ( bár tartósabb, de ) gumi-ízű. Legalábbis nekem így mondta a védőnő. Az, hogy altató vagy játszócumi, az szinte mindegy, majd a baba eldönti, melyiket szereti :)


Még egy jó tanács: én voltam több bababoltban is szétnézni, majdnem mindenhol húzós árak vannak...

Nem tudom használod-e a licitálós oldalakat, én már évek óta igen. Nekem a Teszvesz vált be.

Az első 3 hónapra való babaruhát ott vásároltam meg, vadi újakat vagy alig használtakat, 150-200 Ft-os darab áron. Mindről van fent fotó, és tudsz válogatni.


És pont tegnap találtam egy olyan Eladót a Teszveszen, akinél féláron vannak az apró dolgok, amik úgyis kellenek a babának. Eredeti csomagolásban, még a színeket is ki lehet választani. Én pl nála rendeltem lekerekített végű babaollót, vízhőmérőt, baba hajkefét, NUK cumit, és műanyag kanalakat. Mindezt összesen 2.000 Ft-ért. Boltban kb 5.000 Ft lett volna. Nem mindegy!


Babakádat a Tescoban vásároltam, szintén tegnap, lekerekített szélű, fehér, 2.445 Ft volt, nem drága.


Boldog babavárást Neked, vigyázz Magatokra :)

2010. márc. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

23:59-es vagyok.

Az utolsó válaszolónak írnám.Persze nem sértésből. A védőnőd honnan tudja, hogy gumi ízű?????!!!!!Nekünk a latex vált be, és könnyebb is tisztítani.

Valamint én is a tesz-Vesz és a vatera oldalán vásároltam.nagyon sok kis aranyos ruhát lehet itt találni.Sok új termék is van, jóval olcsóbban mint a boltban. De , ha belegondolsz, akkor egy újszülött baba nem szedi szét a ruhát, még ha használtat veszel is ,találni nagyon sok jó állapotút is.

Amit még tegnap elfelejtettem, hogy szerzz be légzésfigyelőt, amit én ajánlok az az Angelcare.Nekünk van, és míg kisebb volt párszor bejelzett, tehát nagy segítség. Ha csak lehet nem érdemes venni, mert 30.000.- -on felül van az ára. vagy fogadd el, ha esetleg ismerősöd felajánlja, hogy kölcsönadja, vagy lehet bérelni is, és így olcsóban kijössz, mintha megvennéd. Babamérleget is lehet bérelni.

2010. márc. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!