Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves gyereknek adhatok...

1 éves gyereknek adhatok egész répát rágcsálni?

Figyelt kérdés
Már eszik mindent amit mi, a tejet most kezdtük el kóstoltatni, de azt nem tudom, hogy a zöldségféléket répát, salátát adhatom-e neki nyersen? Van 6 fogacskája, most jön egyszerre kettő, így gondoltam hogy a répa rágcsálása talán segítség lenne neki...:)
2010. márc. 11. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:
én már adtam neki, de lerágta és kiköpködte. nem ette meg, de biztos jót tett neki. ja és vagy 10 percig elvolt vele, ez sem hátrány :D
2010. márc. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amikor babám 8,5 hónapos volt, megkérdeztem a doktornőnket, hogy ehet e babám nyersen zöldséget, azt mondta, hogy igen. Akkor konkrétan a répát, paradicsomot uborkát kérdeztem. Foga még nem volt (most bújik az első), így lereszevle vagy pépesítve adnhatom neki.
2010. márc. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vujity Tvrtko mesélte egyszer a tv-ben, hogy amikor a felesége szült ő volt otthon az 1 éves fiukkal és a gyerek félrenyelte a nyers répát. Fél kézzel fogta a gyereket aki már be volt szürkülve fél kézzel vezetett és a gyerek majdnem meghalt. A kórházban mikor már biztosan tudta, hogy semmi baja a gyerekének akkor merte csak felhívni a feleségét aki addigra már életet adott a második kisfiuknak.

Azt kérdezték az orvosok tőle, hogy lekötözzék éjszakára a gyerek kezét, hogy ne húzza ki az infúziót vagy megfogja. Tvrtko nem engedte hogy a kicsit kikötözzék és egész éjjel fogta a kezét és azóta is együtt alszanak.

Bocsi csak egyből ez ugrott be. Én nem merek az 1 évesemnek semmi ilyesmit adni, pedig 8 foga van. Jobb félni mint megijedni.

Inkább turmixold össze nyersen és kiskanállal add neki oda.

2010. márc. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.:) A répát csak azért gondoltam, hogy adok neki, hogy az ínyét hátha kicsit csillapítja, de talán tényleg jobb ha várunk még vele. Sajnos én is az a tipus vagyok, aki mindent túlizgul. Adok neki babapiskótát, az segít majd neki remélhetőleg.:)

Köszi mégegyszer.

2010. márc. 11. 12:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!