Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért hisztizik amikor pelenká...

Miért hisztizik amikor pelenkázom?

Figyelt kérdés
A fiam 8 hónapos, 2 hete kezdte el azt, hogy amikor tisztába raknám megfordul. Állandóan átakar fordulni, és ha ezt nem engedem, mert nyilván kakis popóval ne másszon el, akkor kicsap még nagyobb hisztibe, ezáltal még erösebben probálkózik az elfordulással, vergödik..... Pedig szoktam Öt hagyni meztelenkedni, de ez egyszerüen bosszantó amit lemüvel..... Miért csinálja?

2015. aug. 18. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert nem bír 5 percig nyugodtan hanyatt feküdni. Kb minden gyereknél van egy ilyen korszak. Próbálj játékot adni a kazébe, énekelni, szóval lekötni a figyelmét.
2015. aug. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kislányom is 8 hónaposan kezdte, pont akkor amikor elkezdett kúszni, mászni. Onnan kezdve rendkívül zavarta a tehetetlen hanyatt fekvés és a korszak azóta is tart, egyre nagyobb hisztik minden pelenkázásnál, most 16 hónapos:)Csak azért van, mert annyira élvezik a tehetetlen hónapok után a mozgást, nem tudnak betelni vele. Megmámorosodnak az érzéstől, hogy ők mi mindenre képesek és egyre kevésbé tűrik, hogy akadályozzák őket bármiben is, így kezdődik a hisztikorszak, majd a dackorszak.
2015. aug. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jesszus Mária :-) Akkor nem csak Ö csinálja.... :)
2015. aug. 18. 20:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is csinálta. Már kíváncsi, érdeklődő, hanyatt fekve viszont semmit nem lát. Ez nem tetszik neki. Nálunk bejött az, hogy a popsikenőcs dobozával és a popsitörlővel babrál, amíg én tisztába teszem. Nem tudom, hogy tud-e már esetleg állni (az enyém még nem tudott), akkor próbálkozz állva pelenkázni, és csak addig fektesd le, amíg nagyon muszáj.
2015. aug. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Állni még nem tud. A popsi kenöcs doboza és a törlökendö sem érdekli már, a telefonomat szoktam odaadni Neki, mert az bizony nagyon leköti :D
2015. aug. 18. 21:00
 6/9 anonim ***** válasza:

ez nem hiszti.

egyszerűen csak játszani akar.

adj a kezébe valamit, vagy mondókázz közben, vagy énekeld a paprikajancsit és láss csodát :)

2015. aug. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert le kell feküdni, és nyugton kell maradni!

Ez nem hiszti! Ezt annyira bírom, ha sír akkor mindjárt hisztinek hívják, egy gyerek nem csak akkor sír ha hisztizik!

Próbáld elterelni a figyelmét, adj neki olyat amit máskor nem kap meg csak pelenkázáskor.

2015. aug. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mert ő már nagy, és semmi kedve hozzá,menne játszani. a lányomnál ő 11 hónapos kész harc a pelenkázás. nem elég,hogy rugdos,átfordul,fogja magát és feláll a francba,ha visszateszem a hátára úgy vísít mintha nyúznám. a bugyipelus nagyon jó,elég a bokájára rátornáznom,aztán ha feláll felhúzom mint egy bugyit. foglald le,adj valamit a kezébe,ha a törlőkendőt játékokat megunta a telefon tuti nyerő,vagy pedig fél kézzel fogod a bokáját,hogy ne forduljon át,vagy a karoddal próbálod a hátán tatani de nagyobbaknál már az is esélytelen
2015. aug. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én fiam is ilyen ☺ egy ideig bejött,hogy adok valamit a kezébe és elvan,de aztán azt eldobta és ugyanúgy pörgött tovább. Ez ilyen sajna. Most lesz 13 hónapos,már állva is pelenkázom de akkor meg elsétál én meg térden megyek utána. 😆tortúra az egész
2015. aug. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!