Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma szeretném először megkóstol...

Ma szeretném először megkóstoltatni babámmal a céklát, hogyan készítsem el neki?

Figyelt kérdés
A nyers céklát, ami megmarad, hűtőben tárolhatom?
2010. márc. 7. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
akkor már érdemesebb egy egész céklát megfőzni és ha ízlik 2-3 napig is adni neki váltogatva valamihez. Ha esetleg nem enné, akkor meg a főtt céklát le lehet fagyasztani. De a "bontott" cékla gyorsan romlik, hűtőben is.
2010. márc. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
amúgy én meghámozom,darabokra vágom és általában valamivel (pl. szintén összevágott krumplival) átforgatom pici margarinban, aztán vizet öntök rá, és megfőzöm. Ajánlják a céklához az édesköményt is, de ebből bőven elég 2-3 szem.
2010. márc. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
most vettem észre, hogy nincs itthon krumpli. lesz baja, ha csak magában kap egy-két kanál céklát?
2010. márc. 7. 13:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Krumplival jobb adni,nem olyan tömény. Szerintem majd ha veszel krumplit,akkor csináld meg,1 napot várhat a céklával :) Én úgy szoktam,hogy megmosom,meghámozom,kis csikokra vágom,a krumplit nagyobbra és egyszerre megfö. Ha nagy a cékla,akkor vágd el v ketté és csak egy részét mosd meg és használd fel,a maradék eláll a hütöben. Én sokszor 1 hétig is tárolom,semmi baja. Ha már megfözöd,max 2 napig áll el hütöben.
2010. márc. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én egyszerre 2-3 céklát szoktam darabokra vágva, alufóliába csomagolva megsütni. Így jobban benne marad a vitamin. Ha picit kihűlt, botmixerrel aprítom és kis adagokban lefagyasztom. Legközelebb már csak a hozzávalót kell megfőznöm és összekevernem.

Almával, krumplival nagyon finom.

Ha még nem adtál neki, akkor pár kanállal adhatsz neki üresen is, csak megkóstolni. Holnap meg főzöl mellé krumplit v almát.

2010. márc. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha majd már rizst is kóstoltatok, próbáld meg azzal elkészíteni. Az én kisfiamnak sokkal jobban ízlett rizzsel és almával, mint krumplival. Én egyébként egy egész céklát főztem meg (persze feldarabolva) azt összeturmixolva adagonként lefagyasztottam. Egyáltalán nem változott meg az íze.
2010. márc. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!