Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis fiam köhög (nem nagyon),...

Kis fiam köhög (nem nagyon), és kicsit folyik az orra. Adhatok neki abból a kanalas gyógyszerből amit már kapott?

Figyelt kérdés

Az orrát természetesen orrszívózóm.

Mit javasoltok tapasztalt anyukák?

8 hónapos.


2010. márc. 7. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:
orrszívás és stodal. szerintem az elég, ennyi tünetre én nem adnék gyógyszert. max. coryzaliat még.
2010. márc. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A stodál miatt szivunk most.Sajnos én is adtam neki.A köhögése tényleg megszünt,de letapadt egy csomó nyák.Orvosunk ambroxolt irt.Furcsa a stodál,hogy mindkét köhögésre jó.Mi voltunk orvosnál,de akkor még száraz volt a köhögése arra kaptunk gyógyszert.Hétvégén már hallottam szagad is fel és vettem stodált.A kanalas gyógyszerek felbontás után 1hónapig szoktak jók lenni,ezért azt nézd meg.Én elvinném az orvoshoz,engem egy ráhallgatás mindig megnyugtat.
2010. márc. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ambroxol-t kapott legutóbb,és az van itthon.Száraz köhögése van.

Tudom az orvos most is ezt írná fel.

2010. márc. 7. 09:59
 4/6 A kérdező kommentje:

Persze elviszem az orvoshoz.Én is nyugodtabb vagyok ha meghallgatja.

Mindig hétvégére van valami,mikor orvos nincs.

2010. márc. 7. 10:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem adnék neki, míg orvos nem látta. Én sem veszek be mindenféle gyóügyszert, "amit már kaptam" és orvos írt fel. Egyáltalán nem biztos, hogy ugyanúgy köhög, ugyanaz a baja, mint legutóbb. Ez olyan, hogy a gyógyszer Mari néni lányának bevált, akkor nekem is be fog. Szerintem bízd az orvosra a gyógyszerezést, ne te kísérltezz vele. Ha vény nélkülit akarnál adni, az oké.
2010. márc. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az Ambroxol vény nélkül kapható nyákoldó készítmény.Véleményem szerint ha segítesz a kicsinek ,hogy ürüljön a váladék a légutakból azzal csak segíted.Ha nem tud ürülni felülfertőződik ez sokkal kockázatosabb.

2 gyermekes Eü.-s

2010. márc. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!