Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik 10 hó körül adtak tehénte...

Akik 10 hó körül adtak tehéntejet a babának ( persze forralva és jó tej ) lett valami baja konkrétan?

Figyelt kérdés
Kérem ne írjanak olyanok hogy miért adnék neki mert 2 éves vagy 1 éves korig tilos. Sok helyen hallottam hogy már hamarabb adják. Igazából a tápszert sem tudjuk hogx pontosan mi van benne az áráról meg nem is beszélve. Régen hamarabb adták a tejet. Ha 10 hósan adnék neki és ha allergiás rá akkor 1 év után is kijött volna nem ? Illetve ha 10 hósan adom létezik hogy 2 hónap alatt biztos nem lesz rá allergiás ? A joghurtot, túrót hamarabb lehet adni ha attól nem lesz baja akkor nagy eséllyel a tejtől sem lesz, nem ?
2010. márc. 5. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha korábban tápszert kapott a baba és semmi panasza nem volt, egyéb tejterméket is fogyaszt már, akkor nyugodtan kaphat tejet forralva és lehűtve.

Ha még most kap előszőr, akkor egy hétig feles tejet kell neki adni, felforralt lehűtött tejet 1/2-1/2 arányban vízzel hígítani, ha nem okoz vizes hasmenést, haspuffadást, kiütést, akkor utána kaphat teljes tejet.

2010. márc. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lesz semmi baja. Valószínűleg most sem várják meg sokan az 1 éves kort vele, régen meg abszolút ez volt a jellemző.

Fel van nagyítva sokminden.

(Vidéken élő kevésbé tehetős , vagyishogy szegény családok már pár hónappal hamarabb is adnak tejet (persze megfelelő arányban), és nincs a gyerekeknek semmi baja, munkám miatt jó pár ilyen családot ismerek, olyanokat is, ahol a "gyerkőc" már kamaszkorú :)

Mi 8 hónaposak vagyunk, és még azért várunk, meg a havi tápszer sem nem kerül többe 2500 forintnál (DM-es), 2 doboznál több nem fogy el.

Ja, meg még fontos momentum, hogy a családban van-e (étel)allergiás. Mert ha igen, akkor érdemes még várni a tejjel. De ezt sem tudom biztosra, nem értek a lovakhoz :DDD

*L*

2010. márc. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyet értek az első válaszolóval.Mi is 10 hónaposan kezdtük a tejcsi bevezetését azért mert a kisfiam egyszerüen nem volt hajlandó elfogyasztani a tápszert semmilyen fajtáját vagy formában pedig próbáltunk mindent.(előtte végig anyatejes volt)Ezért védőnőnk javaslatára elkezdtük bevezetni a bolti tejet higítva azt meg nyakalta.Csak arra figyelj hogy ne a 2,8-as (piros)tejet add neki hanem a 1,5-et(kék)mert nehogy kipattogjon a zsírosabb tejtől.

Üdv 18 hós kispasi anyukája

2010. márc. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a kisfiam egy eves mult, es mar kb 2-3 honapja kapja a tejcsit...szereti, es semmi baja tole
2010. márc. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat. Én pont azt hallottam hogy min. 2,8-as legyen a tej. Nincs a családban ételallergiás. Most 8 hós a baba, azért várok 10 hóig. Már nem HA-s tápszert kap hanem simát. És kakaót csináltok a tejből? Milyen kakóporral ?
2010. márc. 5. 21:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Én Nesquik kakaóporral csinálom neki a kakaót!10 hós
2010. márc. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!