Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hörghurutja van 5 hos lányomna...

Hörghurutja van 5 hos lányomnak kap spiropentet ambroxolt és summamed gyuladásgátlot.4 napja szedjük a sirás a nyugösség elmult de hörög . Ez normális? Mikor mulik el?

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy hörög?

Amikor beszívja a levegőt, akkor hallod a hörgő hangot?

Nekünk egy volt a majdnem másfél évesnél. Az a baj, hogy egy 5 hóst nem nagyon tudsz felpörgetni. Nálunk nem hallotta meg elsőre a doktornő, és amikor másnap visszavittem, direkt hagytam futkározni, stb., hát akkor szegénynél már jól lehetett hallani, így egyből kapott befújást, mondván, hogy kruppos tünetek. Otthon még két hétig befújtunk, mire elmúlt.

Vidd vissza újra az orvoshoz, kérdezz rá. Én ezt tenném.

2010. márc. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
egy volt = ez volt
2010. márc. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
vittem már háziorvoshoz 5 ször ö azt mondta fujjuk az orrát tengeri sos orrspével fujjtam kb 1 honapog nem mult el a megfőázás igaz ekkor mégnem hörgött csak fojt az orra..mikor elvittem gyerekgyogyászhoz már hörg hurutja lett a gyerekorvos irta a gyogyszeret..és nem tudom hogy ijenkor meddig kell még a h9rgésnek lennie mikorra mulik el..azt mondta az orvos ha javul ne vigyem vissza.. javult csak a hörgés nem mult el.-messze lakunk a gyerekorvostol igy nehéz lenne átjutni de ha muszájm megyönk,..
2010. márc. 5. 14:55
 4/4 anonim ***** válasza:
A hörgés normális egy hörghurut után akár 1-2 hétig is,mivel a lerakódott váladéknak fel kell szakadoznia.Egy 5 hós csecsemő még nem tudja hatékonyan felköhögni a váladékot,ezért ez 1 kicsit tovább tart,mint egy idősebb gyereknél.Az ambroxol serkenti a tüdő belső nyálkahártyájának termelődését és távozását a légutakból,és eltart egy ideig amíg kitisztulnak a járatok.Ha már nem lázas,jó az étvágya és jó a közérzete,akkor sztem nem kell feltétlenül orvoshoz vinni.Jobbulást:))
2010. márc. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!