Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg igaz, hogy a baba...

Tényleg igaz, hogy a baba meghalhat, ha sokat rázzuk, "feldobáljuk"?

Figyelt kérdés

Én szoktam néha olyat játszani a babámmal,hogy felemelem a levegőbe,és zsupsz le,nagyon élvezi.Viszont ismerősöm mondta,hogy ne tegyem,mert vérrög keletkezhet az agyában,volt már erre sok példa,hogy egyszer csak meghalt a baba.

Ez tényleg igaz?

Én nem durván szoktam rángatni,dobálni sem szoktam,csak zsuppszozunk.

Ha rosszat csináltam ne kíméljetek.

7 hós


2010. márc. 5. 13:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én is rákérdeztem, és azt mondták, a shaken baby sindrome olyankor fordul elő, ha a baba még nem tudja tartani a fejét, mert akkor a tehetetlenségtől csapódik ide-oda a kis buksija, és emiatt sérülhet az agya, mert az még nem tölti ki teljesen a koponyát. Ha már tartja a fejét, akkor ilyen probléma nincsen, nyugodtan dobáld, azzal is tanul a pici:)

ҝ

2010. márc. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
én azt hallottam, hogy 1 éves korig nem az igazi a dobálósdni, pláne a rázás, mer addig még nagyon nagy a hely a koponya és az agy között, ezért történhet ez a bizonyos bevérzés.
2010. márc. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha ez igaz lenne, már rég kihalt volna az emberiség. A durvaság okoz gondot, de ha szeretetből játszol vele, azzal nem ártasz neki.
2010. márc. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Mindenesetre oda fogok figyelni,hogy ne merüljünk nagyon bele,és hát szíve van annak,aki egy olyan picit megráz,aki még nem tartja a fejét,szal nagyon kicsi?

Köszönöm!

2010. márc. 5. 16:30
 15/17 anonim ***** válasza:
Hidd el, sajnos vannak szulok, akik ha sir a pici, es nem tudjak lenyugtatni, mar idegbol razzak a babat, hogy hagyja abba, na ez a veszelyes. Es sajnos sok ilyen van a vilagban. Vannak orszagok, ahol kulon prospektusokat adnak a terhes anyukaknak, hogy elore felhivjak a figyelmuket erre a veszelyre. Ha sir a baba es ideges lesz tole az anya inkabb hagyja ott a babat, kerje meg a szomszedot, hogy vigyazzon a gyerekre. A lenyeg, hogy elkerulje azt, hogy elveszitse a turelmet es rangatni, razni kezdje el a picit. En is kaptam egy olyan body-t, amire az van nyomtatva, hogy "Ne razz engem mami, kerlek".(Sosem volt rajta, es mar nem is lesz, valahogy ugy nyomasztott, hogy ezt olvasgassam a kis polojan, ha ranezek.) A Ti jatekotok ebbol a szempontbol nem veszelyes.
2010. márc. 6. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha sír a babám, akkor leülök vele, az ölembe fektetem (vagy félig ülő helyzet), és a lábamat rázom alatta, ettől megnyugszik, és el is alszik.

(Nem vagyok ideges rá, és sose azért csinálom, hanem mert megnyugszik tőle, és nagyon apró mozdulatok.)

4,5 hós.

Most ezzel okozhatok bármilyen kárt?...

2010. márc. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Utolsónak. nem ez nem ugyanaz, mintha teljes erőből ráznád és nyeklene nyaklana a feje. Ezt én is szoktam csinálni, meg repülőset, meg mindenfélét, de azért ez a kettő nem ugyanaz. Főleg ha megnyugszik rá, akkor szereti. Én amikor reptetem, akkor hangosan kacag, szóval tuti nem ártok neki.

4,5 hónapos szintén

2010. márc. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!