Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos kisfiammal a nephrol...

1 hónapos kisfiammal a nephrológiára kell mennünk, milyen vizsgálatot végeznek ott? Mire számítsunk?

Figyelt kérdés
Már magzati korban látható volt a vesemedence tágulata az egyik oldalon, most 10x10mm. Azt tudom, hogy UH lesz és vizelet vizsgálat, kis tasakba kell majd pisilnije. Mit és hogy vizsgálhat még ott a doki? Most olvastam a neten, hogy van akinek katéterezést is csinálnak, remélem nekünk nem lesz. Féltem a picim, nehogy valami fájdalmas vizsgálat is legyen.
2010. márc. 2. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Katéterezést csak annál csinálnak, akinek ninc vizelete.
2010. márc. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Olyat olvastam, hogy hólyagfeltöltés csinálhatnak kontraszt anyaggal. Remélem csak a súlyosabb esetekben csinálják ezt. Ma már nem értem el a védőnőt, hogy megkérdezzem, mire számíthatunk.
2010. márc. 2. 16:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia.Mi fél évente megyünk a nephrológiára uh-ra,kisfiam egy vesével született.Amikor először mentünk előjegyeztek minket egy izotópos vizsgálatra,amikor is egy kontraszt anyagot juttatnak a kicsi szervezetébe ami 2 óra múlva uh-al megnézhető,hogy "merre járt".Így keresték volna meg a másik vesét,ha esetleg mégis lenne neki,csak a bibi ott volt,hogy a tűt be se tudták közni neki.Most egy hete voltuk megint,sima Uh-itt megnézik,hogy a veséje jól működik -e,vizeletmintát ti is tudtok vinni,mi kémcsőbe pisilünk mindíg egyszerűbb mint a zacsi,de az se fáj egyáltalán neki,meg az uh se(mi 2 naposan voltunk először).

Hójagfeltöltést,itt most csináltak egyik kislánynak,de neki vírus miatt egyik veséje csak 30 %-ban működik,katéterezés csak vizelet hiányában csinálnak (ezért jobb ha te viszel vizeletet,meg gyorsabb is)..

Szerintem ne izgulj,semmi ilyen vizsgálatot nem fognak csinálni neki,leglább is max.előjegyeznek rá...Kitartás,nem lesz gond!!!

2010. márc. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!