Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit eszik egy 3 hónapos...

Mennyit eszik egy 3 hónapos baba, ha anyatejes? Nekem nincs mérlegem, ezért nem tudom. Mennyit és milyen sűrűn?

Figyelt kérdés
Gondolom, már nem 3 óránként, mint amikor még újszülött volt... Naponta hányszor szoptattok?
2010. febr. 27. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:

De, 3 óránként szoptattam, mert igényelte.

A mennyiség az a súlyától is függ.

De, ha nyugodt baba és nem sírós, nem kéri a cicit már 2 óra elteltével, akkor biztos eleget eszik.

2010. febr. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 3és fél hónapos a lányom és általában 3-4óránként eszik(csak ciciből)-így én sem tudom mennyit ehet egy alkalomra,de mivel szépen hízik és jókedvű gondolom elég neki:)

Egyébként éjszaka 4-5óránként ébred enni.

Nálatok hogy van?

2010. febr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én pont 12 hetes koráig méricskéltem, akkor sokalltam be, mikor egyik alkalommal megette a 210-et, másik alkalommal meg csak 80-at. Egyébként átlagban 120 ml-t evett. Addig havi 1 kiló hízása megvolt. Most mióta nem mérem, csak eszik amennyit akar, ha már játszik a cicivel nem adok neki többet, de nem vagyok biztos benne, hogy elég neki. Bár szerintem, ha kétszer ennyi lenne, akkor azt is megenné. Nem sírós, mosolyog, játszik utána. 3-4 óránként eszik, éjszaka kb. 5-fél6 körül kel fel este 10-től.

Úgyhogy most én is ott tartok, hogy nem tudom mennyit eszik, de most egy hét alatt csak 90 g-ot hízott. Kíváncsi leszek, de az sem ártana, ha már nem 1 kilót hízna havonta...

2010. febr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 2 hétben két óránként evett, már elég fárasztó volt éjjel is... Jókedvű, szépen hízott 2 hónaposan volt 5.2 kg. Most se néz ki soványnak, csak aggódom, hogy 2 óránkjént eszik mert lehet nem elég a tejem.
2010. febr. 28. 17:56
 5/5 anonim válasza:
Minél sűrűbben szoptatod, annál több lesz a tej, ez a kereslet-kínálat elve alapján működik. Ha nem sír a 2 órák között, akkor nem éhes. Ha pedig éhes, etesd meg. A mi babánk 4 hónapos, eddig 3-4 óránként evett, most 2 óránként. Majd megint 4 óránként fog enni, nem kell aggódni.
2010. márc. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!