Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól látszódik a baba...

Edus83 kérdése:

Mikortól látszódik a baba igazi szem színe? Most 3hetes és szép kék, remélem így marad.

Figyelt kérdés
2010. febr. 23. 07:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1 éves korig alakul ki a végleges szemszín.

Minden babának kék a szeme eleinte:D

2010. febr. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Fél éves korig,de valaki szerint 2 éves koráig.3 hetesn még picike,nem lehet tudni,milyen lesz.
2010. febr. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Elvileg fél-egy éves korig alakul ki a végleges szín, de pl. az én másfél éves kislányomé még most is változik. Először a barna szem alakul ki... De: Minden baba szürkés-kékes szemmel születik, aztán vagy bekékül vagy más színe lesz, de a babakék nagyon ritkán marad meg :)
2010. febr. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Az én kisfiamnak(2 éves) nagyon sötét barna szeme van, is született!Azt olvastam és szerintem igaz is hogy a barna szem nem lesz már soha kék,és nem minden baba születik kék szemmel!De az biztos hogy nagyon sok.Aki kék szemmel születik annak még alakul tényleg a szeme színe,zöldesre,esetleg barnásra,de az is lehet hogy olyan gyönyörű kék marad!
2010. febr. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

szia az en konyvemben ezt irjak idezem

"Az elso kerdesek egyike,amit felteszunk a gyermekorvosnak,a kovetkezo:milyen lesz a szeme szine?Vilagos vagy sotet?A szuleteskori szin elegge meghatarozhatatlan.Annyi bizonyos,hogy a vilagos szinu szem sokat sotetedhet,de a sotet szem sosem vilagosodhat.A vilagos szem sotetedese hosszu ideig tarto folyamat.A vegleges szemszin gyakran csak 7 esetleg 11 eves korban alakul ki.A szemszin genetikusan meghatarozott tenyezo.Ket barna szemu szulonek is szulethet kek szemu gyermeke,ha mindket szulo hordozza a kek gent isHa a szem meg het-nyolc honapos koraban is nagyon vilagos,meg van ra az esely,hogy tovabbra is vilagos marad"

2010. febr. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsi az OFFért, de nem minden baba születik kék szemmel. Az én fiam barna szemmel született, az is neki még mindig.
2010. febr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!