Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen állagúnak kell lennie...

Milyen állagúnak kell lennie egy hozzátáplálós + anyatejes baba székletének?

Figyelt kérdés
Kisfiam általában keményeket kakil, néha csak bogyókat, ritkábban viszont krémeset. Mindig írom, hogy mit eszik, de egyszerűen nem jövök rá, hogy mitől más neki.
2010. febr. 23. 06:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán attól is függ , hogy milyen a széklete , hogy mennyi folyadékot iszik és mit eszik .Kanalazás után egy kis forraltvizet itass vele vagy ha sokat mocorog akkor is jól jön a vizecske .
2010. febr. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk teljesen változó. Hol keményebb, hol lazább. Tényleg attól függ, hogy mit eszik, mennyit iszik.
2010. márc. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Folyadék nagyban befolyásolja. Meg a kaja. Sok hús, máj, alma, krumpli mind keményít.


Nekünk akkor jó a kaki, ha egyben megáll, és a pelussal laposra lehet nyomni. És nem bogyós. De amikor a dokit kérdeztem erről azt mondta, hogy minden gyereknél más a normális. Figyeld. Nekem 2 hónap kellett, amíg beállt a kakija, most már sejtem, mikor jó. Ha bogyózik és nagyon erőlködik, akkor székeltet kell lazítani szerintem.

Több folyadék, laktulóz szirup, aloe gél, narancslé vagy mandarinlé és hasonlók. Kicsit érdemes kerülni ilyenkor a hasfogó ételeket.

2010. márc. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Krumplit pl. nagyon ritkán kap, az almát sem visszük túlzásban. Naponta 2 étkezésre kap szilárd ételt, a többi még anyatej és kb. 2dl folyadékot iszik. Nem tudom, hogy ez elég lehet e.

Adom neki a Laevolac szirupot, kap kamilla teát is néha, szilvát is, de nem vettem észre, hogy lágyabb lenne tőle a széklete.

Lehet, hogy tényleg ez a normális nála.

2010. márc. 2. 08:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, a kisfiam anyatejes, 7 hónapos és kétszer eszik. Én azt vettem észre, hogyha almát kap akkor mindig bogyós a kakija, a répától és a banántól is, zek egyébként hasfogó ételek. A sütőtöktől meg mindig krémeset kakil. Én általában almához, banánhoz keverek barackot, mert az hajtja egy kicsit, de lehet adni baracklevet is. Plusz a főzelékbe lehet tenni neki egy mokkáskanál olajat az is lazítja a székletet.
2010. márc. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!